40 дена од смртта на Тоше

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ми се чини помина цела вечност.. Се уште не ми се верува дека те нема. Те слушам, те гледам, не поминува ден без тебе. Ти беше голем човек. Но, не ја постигна таа слава и пополарност само со пеењето. Ти ги обедини сите со твојата добрина, со твојата љубов и енергија. Ти имаше мисија да ни подариш среќа и хуманост, да ни покажеш колку грешиме што не знаеме да ги цениме оние вистинските вредности.
...те сакам Тоше...
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Tose bese i sekogas ke bile legenda za nas na nasite deca, vnuci bezraslika sto nikogas nema da go vidat......... Mnogu raboti po negovata smrt ne se napraveni kako sto dolikuvaat ne me ni cudi on e od makedonija a so toa e kazano se. No i da bese nopraveno kako sto trebas nikoj ne ke go vratese megu nas zivite.
Pocivaj vo mir golem coveku....
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Поминаа 40 дена, а болката е сеуште голема. Преголема загуба беше ова за сите нас. Почивај во мир АНГЕЛУ наш.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Почивај во мир мајсторе, 40 тешки денови поминаа.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Влезе во рајот.Великану,почивај во мир...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ми се пара срцето. Како вчера да беше! :(
Хух тешкооо!
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
За тебе наш Ангелу

[media]http://www.youtube.com/watch?v=otMB3WVQNVg[/media]

:angel1: :angel1: :angel1:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
sonce najmilo pocivaj vo mir............te sakam premnogu:cry::icon_frow:cry:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Поминаа 40дена а болката е се поголема и понеиздржлива.Ги слушам твоите песни секој ден..и несакам и неможам да поверувам дека веке те нема..се надевам барем си срекен..и гледаш од горе..како овој народ ти успеа да го обединиш со својот глас..а уште повеке за жал со твојата смрт..цел свет пати за тебе..но македонија највеке.Го изгубивме највредното и најскапоценото што некогаш сме го имале..знаевме да го цениме тоа..а сега откако те нема..твоето име уште повеке се цени..сега..па и во иднина..кога ке се спомне тоше сите ке знаат за кого станува збор..за човекот кој беше најхуман..со најдобра душа и најдобри желби особено за најмалите..те сакавме..те сакаме сеуште..и ке те сакаме довека!!!Тоше уште еднаш почивај во мир..и лесна ти земја..запомни колку те сакаме..како што и ти нас не сакаше..немој да не заборавиш..зашто ние никогаш нема да те заборавиме тебе...:cry::cry::cry:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хм, да испишам пост од милион карактери нема да биди доволно, нема да ја покажи мојата понизност кон тебе... нема, малку е.

Затоа само ќе речам, почивај во мир легендо.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Незнам со кои зборови да напишам, што да употребам за да искажам како се чувствувам во моментов.
Можеби кога ова се случи, не бев свесна поради болката за загубата. А сега? Боли и пара како никогаш досега, како да беше вчера.
Просто ме зачудува како може вака да се чувствувам за човек кој лично не сум го познавала, како да сум изгубила член од семејството!
Емоциите се премногу присутни за да би можела да продолжам да напишам било што. Единствено останува отворено прашањето ЗОШТО?
Почивај во мир Ангелче најубаво
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Почивај во мир Легендо македонска! Не знам што друго да пишам. :nesum:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Почивај во мир ! Што и да напишам нема да биде доволно за да искажам мојата тага кон тебе АНГЕЛУ!!!:(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom