40 дена од смртта на Тоше

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.410
Аман бе луѓе оставете го човекот на раат.
Баш вчера глеав нешо на телевизија демек ќе му изградиле споменик...Многу е грубо од наша страна,доволно е да постават еден голем постер на плоштад..
Никој уште неможе да го преболи али мислам дека треба малку да го остават на мира.
А бе што има толку лошо во тоа што го збориме и што пишуваме за него?
Он е наша легедна,икона...нормално е да збориме за него...
Не зборев до сега,ама веќе преку глава ми е од изјавите ’да го оставиме на раат’!
Баш треба да пуштаме песни,спотови,да има емисии.
И НЕ ја труете темата со такви коментари!
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Аман бе луѓе оставете го човекот на раат.
Баш вчера глеав нешо на телевизија демек ќе му изградиле споменик...Многу е грубо од наша страна,доволно е да постават еден голем постер на плоштад..
Никој уште неможе да го преболи али мислам дека треба малку да го остават на мира.
Море ќе го споменувам цел живот и нема да го "оставам на раат":se_ molam
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Аман бе луѓе оставете го човекот на раат.
Баш вчера глеав нешо на телевизија демек ќе му изградиле споменик...Многу е грубо од наша страна,доволно е да постават еден голем постер на плоштад..
Никој уште неможе да го преболи али мислам дека треба малку да го остават на мира.
Има разлика од тоа некој да оставиш да почива во мир и да прекинат сите шпекулации,афери и млатење празна слама и да се сеќаваш на убавите и среќните моменти,кога веќе само спомени ти преостанале.

Никој,никогаш нема да го преболи и заборави...зарем за тоа се трудеше толку тој?

Ех,Тошенце,Тошенце...сакам да те гушнам
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
[media]http://www.youtube.com/watch?v=AQjgkvUbWg8&feature=related[/media]
 
V

Viktoranius

Гостин
И уште не ми се верува.
Солзите идат без да прашат, не сопират за тебе.
 
Член од
5 март 2007
Мислења
194
Поени од реакции
4
во овие денови кога голем дел од ситните души македонски си се вратија на своето, кога новинарите си го продолжија она што го правеа и пред смртта на тошка, има и вакви светли мигови на кои сите треба да бидеме горди

се разбира во чест на нашиот великан

прекрасен прием на калиопи во тирана. големо благодарам до сите албанци секоја чест! калиопи во чест на тоше и со настап што коски тресе..

мораме да признаеме дека ние вака никогаш не сме пречекале и поздравиле албански пејач. нека ме поправи некој ако грешам

секој што сака малку да ужива му препорачувам да кликне на спотот

[media]http://youtube.com/watch?v=7BCi9I8CrIs[/media]
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Не е месечината во ноќта што ми свети, светат очи љубов преполни.. Те сакаме ангелу единствен...

И уште еднаш: За сите оние што се ситат на оваа несреќа и трагаат по сензационалност, не денеска, не утре, ама ќе ви се врати, дупло повеќе.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
LUGE OVA STO GO PRASTVARNO NE E FER OSTAJTE GO COVEKOT DA POCIVA VO MIR
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom