3D анимации!

Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Фала. Не ми одземаа премногу време, некаде по недела дена од модел, може и помалку, по неколку саати на ден.
 
H

^HITMAN^

Гостин
ова вселенскиве бродови што си ги правел во маја стварно ти одзеле мн време има многу детали одлични се иначе позз
Еве нешто од мене во 3Ds max 2009 :helou:

Не е лошо како за почетник. Рендерот на основата ти е погрешен затоа што на коцкаста површина која изгледа како мермерни плочки си сакал да дадеш изглед на вода.Со plastic се постигнува тоа но погрешно е пресликувањето со основата.Тргни ги коцките и ќе изгледа подобро.:smir:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Не е лошо како за почетник. Рендерот на основата ти е погрешен затоа што на коцкаста површина која изгледа како мермерни плочки си сакал да дадеш изглед на вода.Со plastic се постигнува тоа но погрешно е пресликувањето со основата.Тргни ги коцките и ќе изгледа подобро.:smir:
фала на советот ке пробам така иначе знам дека има мн работа со текстура и рендер
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
@JohnnyMkd
Se e dobro, samo osvetluvanjeto podobri go malku.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Ме интересира ова ако го имате гледано скопје нов изглед споменициве и објектите се правени 3д али како се вметнати во реална сцена мислам во видео снимките и сл:toe:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Camera Tracking Software, како Autodesk MatchMover 2010.

Еве еден туториал за тоа. работи и со 3dsMax
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Eve nesto od mene, ovie gi iam raboteno pred 2-3 god na 3dsmax2006 ... sea bataliv nisto ne praam :S , tapa se ali nvm :)






 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
еве една зафрканција од мене хаха има грешки али итересно:wink:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Прашањево ми е како да ја рендерам гитарава до перфекциа значи рбовите да бидат скроз измазнети и на што највеке треба да се запази за да дојде по оргинал рендерирането работам 3Ds max 2009
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Eve nesto od mene, ovie gi iam raboteno pred 2-3 god na 3dsmax2006 ... sea bataliv nisto ne praam :S , tapa se ali nvm :)








Jako jako , имаш туториали или сам си ги правеше ? Мн. се добро испаднати моделиве =) Посебно островчето со водата !!!!
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Eve edno ostrovce i od mene :helou:


Eve za geometrijata ako mozes da vidis neso wire parametars ima mn

 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
@JURAGAANTE

Kakva ti e taa geometrija so sestoagolnici ziti se, geometrijata mora da bide striknto triagolnici ili cetiriagolnici.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom