2vs2 Arena Best Team

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Вчера бев арена со priest, а јас сум warlock. Скор = 10 победени 2 изгубени :)

Просто косевме се пред нас, една не тепаа rogue и shaman а друга paladin4o и lock. Lockot запна само Fear па Fear, не сум знаел дека има луѓе до толку да спамираат на fear-от :pos:

Тепавме mage/lock, druid/warr, rogue/druid, mage/priest, и уште некои, не се сеќавам:)
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
disc priest/rogue
disc priest/mage
rogue/mage
resto druid/warrior
resto druid/retri paladin
holy paladin/warrior
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Protection Paladin со Holy gear/Destruction Warlock.

Игравме вчера и имавме доста солиден скор. Неможевме да скинеме Druid и Warlock, и некои подобри Pala и Warr, или Priest и Mage.
Напомена до пристовите: имате Mana Burn бе алоо! :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
83
Поени од реакции
0
Protection Paladin со Holy gear/Destruction Warlock.

Игравме вчера и имавме доста солиден скор. Неможевме да скинеме Druid и Warlock, и некои подобри Pala и Warr, или Priest и Mage.
Напомена до пристовите: имате Mana Burn бе алоо! :)
ako ja nemat zemano od disc talentite fail e.. samo mana spend e
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Според мене најбоље комбинација за 2v2 Arena e :
Warlock(Affiction)-Priest(Holy/Shadow)
Mage(Frost)-Priest(Holy/Shadow)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Според мене најбоље комбинација за 2v2 Arena e :
Warlock(Affiction)-Priest(Holy/Shadow)
Mage(Frost)-Priest(Holy/Shadow)
Од кога Holy Priest станал толку добар за ПвП?:pos::pos::pos:
Или ја одамна не сум играл ПвП :D:D:D
Ќе те лечи со Chakra(heal или PoM),Lightwell и Circle of Healing:pos::pos::D
Добра комбинација :pos:
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Добро можеби тебе ти е смешно...но еве јас сум со Priest(Holy) во ист арена тим и супер ни оди...тоа беше мое мислење...:)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Добро можеби тебе ти е смешно...но еве јас сум со Priest(Holy) во ист арена тим и супер ни оди...тоа беше мое мислење...:)
Ок секој си има свое мислење и ја тоа го почитувам...
Сеа претпоставувам дека тренираш да си г... или стварно незнаеш да играш приест...
И дај молимте објасни ми како можеш да лечиш во холи?
Нема да ти дозволам искасташ ни еден флеш хеал
А за маната да не зборам за 1.5 сец во гипс ќе ти отиде
Дај линк од карактерот да видам како тоа лечиш и што спец имаш,на кој сервер играш
Зошто ја играм приест 4-5 год и никогаш неам сретнато некој во арена да игра Холи :D
Сигурно имаш скор 0-10 :D
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Не ме свати...јас играм Mage(Frost) и кога кажав сум со Priest(Holy) мислев сум во arena team со Priest(Holy).:D и добро ни оди...иначе играм WoW 3-4 години...прво играв на TBC-Crogges WoW 1x blizzlike имав Paladin,Druid,Warlock,Mage,Warrior 70ки...послем од кога излезе Wotlk почнав да играм на Spermik WoW 1x blizzlike...имам Warlock и Mage 80ки таму...и сега онака си играм на Molten-Warsong...онака се заебаваме со другари :D ти на кој сервер играш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom