2vs2 Arena Best Team

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
уф... со елементал/ресто шаман... стигнавме до 2к рејтинг :) па јбг... како прот ништо не ме убива... Spell Reflect, Мноогу армор и хп (јебеш резилиенс) Shield Bash, Shield Slam, Shockwave, Revenge, Heroic Throw, Charge/Intercept (еден куп), Last Stand... шо поќе? партали... Јадам армс вориори на заебанции коа сум на прот
5 секунди станот Concussion blow ли беше да го еам:vozbud:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
најдобро да се плејташи, 2 паладина тенкови, пала тенк и деднајт, пала тенк вориор тенк и слично, евентуално 2 лопови ама ако им пднат плејташи ништо од бизнисот.

Во секој случај најбитен е скилот на играчите, секоја комбинација е опасна ако правило се изигра :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
најдобро да се плејташи, 2 паладина тенкови, пала тенк и деднајт, пала тенк вориор тенк и слично, евентуално 2 лопови ама ако им пднат плејташи ништо од бизнисот.

Во секој случај најбитен е скилот на играчите, секоја комбинација е опасна ако правило се изигра :)
2ца плејташи, па гледам у секоја комбинација ставаш 1минимум тенк ?
ќе губат од било која комбинација - факт ! :toe:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
2ца плејташи, па гледам у секоја комбинација ставаш 1минимум тенк ?
ќе губат од било која комбинација - факт ! :toe:
додека не ја осетиш моќта на ваква комбинација ќе го имаш истото мислење :)
најубитачен од сите тенкови е паладинот, зс и со просеча опрема прави голем дмг а прима мн мал дмг , освен тоа чат пат по некој флеш и пак е фул
сепак тоа е мое мислење а се е до скил и опрема :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
додека не ја осетиш моќта на ваква комбинација ќе го имаш истото мислење :)
најубитачен од сите тенкови е паладинот, зс и со просеча опрема прави голем дмг а прима мн мал дмг , освен тоа чат пат по некој флеш и пак е фул
сепак тоа е мое мислење а се е до скил и опрема :)
незнам дали има потреба да ја осетам таа комбинација ... стално ги шлапам ...
у секој случај ќе се потпираат на survivability да преживеат доволно, за другиот пар ако има лекар да дојде до oom ... можеби и ќе тепаат ако другите немаат скил ...
како и да е не одрекувам дека и многу важи скилот и како ќе изиграат ... но сепак не се имба комбинација ...

ДКто го нерфнаа исто со последниот пач ...

комбинација за 2в2 скиллед според мене би биле ..
priest disc / rogue
priest disc / mage frost
druid (resto/kombinacija na resto so balance) / warior
druid (resto/kombinacija na resto so balance) / mage frost
druid (resto/kombinacija na resto so balance) / pala retri

и други комбинации само овие би ги издвоил онака на прва ..
локот исто може да се изигра во некоја комбинација ... добар dps + CC .. добра контрола на противниците ... хантерот е добра комбинација со пала или друид .... итн итн итн ....

многу комбинации има .. било како може да се изигра ... неможеш да кажеш дека 2-3 комбинации се најдобри ...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
2ца плејташи, па гледам у секоја комбинација ставаш 1минимум тенк ?
ќе губат од било која комбинација - факт ! :toe:
Ne lupaj,jas ti garantiram 2 reckoning paladini skoro od nishto nema da gubat ako znaat da izigraat.
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
mage + lock / priest + rogue / druid + pala / shaman + lock / shaman + hunter /

i kako sto bese vo s6 DK + Prothealdin pala
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Shadow Priest и Warlock ќе ги стопат.
Priznavam teshko e protiv lock i shadow priest ama isto taka e zaebano za niv,ako 2ta paladini ripnat na lockot za nekoja sekunda e mrtov ako ne izigra kako shto treba pristot.Vo takvi situacii najmnogu zavisi od priestot zatoa shto Reckoning spec ti e protiv protection DK ili Warriori najdobra odbrana a na clotheri pravi nenormalen dmg.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom