2vs2 Arena Best Team

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Што мислите, кои двајца се најдобри за арена тим, 2vs2? :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Имам слушнато за Mage/Priest дека е ,,најдобар’’, но не ме прашувајте кои спецс зашто незнам :D
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
вариор-друид
прист-рог
шаман-хантер
пала-дет кнајт
пала-вариор итн итн..
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Warrior(Arms/Fury) + Druid(Restoration)
Warrior ке праи голем демиџ, druid ке е хилер..
Warrior(Arms/Fury) + Druid(Restokin)
Повторно друидот прави демиџ, но сега druid-от ке нареди HoT, и ке оди во Moonkin form, и Wrath spam
Warlock(Affiction) + Priest(Shadow)
Многу добар CC.. + Имаат хилер
Warlock(Destruction) + Mage(Frost/Fire)
Многу голем burst damage
Paladin(Holy) + Warrior (Protection)
Двата имаат plate armor, хилерот може да издржи повеќе ќотек х)
Rogue(Subtiety) + Rogue(Subtiety)
Hemorrage stunlock, доволно кажано.. Еден rogue може да бутне cloth без да го пушти од stun.. Ке биде скоро инстант килл со двајца..
Rogue(Subtiety) + Warlock(Destruction)
Добар CC, имаат многу burst damage, и плус stunlock..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.542
Поени од реакции
247
Jas od lichno iskustvo bi preporachal Paladin Retribution - Frost Mage ili Frost Mage i Destro Warlock.A shto se odnesuva do rogue moze so priest ili isto rogue.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Нема некој баланс во 2vs2 па со сигурност да се тврди кое е најдоброто комбо. Моментално мое мислење priest/mage и priest/druid. Обично многу брзо се менват работите. Доволен е еден пач и се да се смени. Никогаш не ми било ќеф 2vs2. Најдете си 4 добри играчи и плескајте 5vs5 најубо. Нема таму op класи, имба, фак близ итн. Се е до скилот.
 
S

StormRage

Гостин
Warrior(Arms/Fury) + Druid(Restokin)
Повторно друидот прави демиџ, но сега druid-от ке нареди HoT, и ке оди во Moonkin form, и Wrath spam
Paladin(Holy) + Warrior (Protection)
Двата имаат plate armor, хилерот може да издржи повеќе ќотек х)
Ова рестокин ти е попознато како Dreamstate... бајги несаглам билд... а за паладин со вариор на прот може како прот холи а вариорот како прот фјури(тестирано несаглам)
 
S

StormRage

Гостин
Protection Warrior сам.
уф... со елементал/ресто шаман... стигнавме до 2к рејтинг :) па јбг... како прот ништо не ме убива... Spell Reflect, Мноогу армор и хп (јебеш резилиенс) Shield Bash, Shield Slam, Shockwave, Revenge, Heroic Throw, Charge/Intercept (еден куп), Last Stand... шо поќе? партали... Јадам армс вориори на заебанции коа сум на прот
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Warrior(Arms/Fury) + Druid(Restoration)
Warrior ке праи голем демиџ, druid ке е хилер..
Warrior(Arms/Fury) + Druid(Restokin)
Повторно друидот прави демиџ, но сега druid-от ке нареди HoT, и ке оди во Moonkin form, и Wrath spam
Warlock(Affiction) + Priest(Shadow)
Многу добар CC.. + Имаат хилер
Warlock(Destruction) + Mage(Frost/Fire)
Многу голем burst damage
Paladin(Holy) + Warrior (Protection)
Двата имаат plate armor, хилерот може да издржи повеќе ќотек х)
Rogue(Subtiety) + Rogue(Subtiety)
Hemorrage stunlock, доволно кажано.. Еден rogue може да бутне cloth без да го пушти од stun.. Ке биде скоро инстант килл со двајца..
Rogue(Subtiety) + Warlock(Destruction)
Добар CC, имаат многу burst damage, и плус stunlock..
Добро си ја научил играта ама едно забораваш---->MAGE(posebno frost)е цар на арената незначајно дали 2в2 или 5в5. Која било комбинација со MAGE е добра посебно Priest/Mage , Warlock/Mage , Pala/Mage , Druid/Mage и да не заборавам Warrior-Protec./Mage a za Mage/Mage нема потреба ни да зборам како за 2v2 така и за 5v5.
eve uverete se ---->
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.542
Поени од реакции
247
Pala/Mage ti e dobra kombinacija isto kolku Warlock/Druid.Taka da spored mene tie 2 kombinacii se ubedlivo najdobri za 2vs2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom