21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
И на крај од ова од линков заклучивме дека сето тоа е лага. Супер. Нема да умреме 2012.
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Аман бе глупости од сите напишани. Те цитирав тебе, бидејќи делиме исто мислење. Сите ќе ве избришам, одете си во играчница, боже чувај. Абе и темава е тапа, ама ај нека ја биде. И некој кој има нешто саглам информација, околу Маите, календарот нивен, нека напише. Не да си се зезате до толку.
Цел овој подфорум ко за зафркавање ви е изгледа. Имајте малку чувство за посериозни муабети, би ве замолил.
потполно се согласувам со тебе
Маите имале три календари еден од 260 дена,еден од 365 и третиот оној за кој разговараме кој немал години туку само денови во непрекината низа се до 21.12.2012г.
Токму со крајот на овој календар, според Маите ке дојде до големи промени во начинот на живот на луѓето,промени предизвикани од некои природни феномени.
Е, сега тука се надоврзуваат некои мислења за некакви апокалипси,поминување на планетата Нибиру во близина на земјата,порамнување на центарот на галаксијата со земјата и сонцето и сл.Нибиру, инаку се споменува и како дом на Анунаките ,раса која наводно многу го помогнала развојот на човекот како вид, (користам израз наводно затоа што тоа не е докажано а не затоа жто сметам дека нема врска).
И на интернет имаше неко интервјуа со некој Норвешки политичар дека во Норвешка се прават подземни комплекси за еден круг одбрани да ја преживееле !„апокалипсата“.

:salut:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Хаха едвај ја чекам оваа 2012 година жими се:vozbud: Aма не верувам дека ке се деси нешто лошо, па скраја да е крај на светот (иако некои така викаат)...We'll see :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
imase nesto vo "nesta koi ne bi trebalo da se ovde" pa poglednete na kakvi bogovi mislat maite i dali e kraj na svetot 2012, a za deckite pak ke kazam za seir ima mnogu strani pa ostavete ni go ova na onie koi im e interesno, a za krediti podiganje moze ima nekoj forum naslov itn... :toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
гледав една емисија на discovery каде што се зборуваше дека ќе удри комета .... бла бла бла
 
Х

Ханзо

Гостин
Е бога ми ќе биде интересно. Кај се видело комета, војни, антихристи, вонземјани, нибиру, и воскреснување на Тито во ист ден...
Добро шоу, едвај чекам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Е бога ми ќе биде интересно. Кај се видело комета, војни, антихристи, вонземјани, нибиру, и воскреснување на Тито во ист ден...
Добро шоу, едвај чекам.
Се ова на куп звучи како извадок од соништата на параноик.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Јас па имам имам гледано емисија каде што се зборуваше дека во земјата внатре има магнетно зрно кое не штити од "експлозии" кои ги пушта сонцето во правец накај земјата. Доколку прекине тоа магнетно зрно да се врти, крај е, ама тоа тек ќе се случело по милијарди години. Потоа зборуваа за некое магнетно невреме кое го имало порано во 1997 и 2003( но не било ништо сериозно), а следното се очекувало да биде во 2012. Со тоа се уништувала електрониката, струјата прекинува наеднаш и немало да има со недели, и со тоа доаѓа до тотална катастрофа во земјата. Колку е ова вистина, ќе видиме тогаш:smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Јас па имам имам гледано емисија каде што се зборуваше дека во земјата внатре има магнетно зрно кое не штити од "експлозии" кои ги пушта сонцето во правец накај земјата. Доколку прекине тоа магнетно зрно да се врти, крај е, ама тоа тек ќе се случело по милијарди години. Потоа зборуваа за некое магнетно невреме кое го имало порано во 1997 и 2003( но не било ништо сериозно), а следното се очекувало да биде во 2012. Со тоа се уништувала електрониката, струјата прекинува наеднаш и немало да има со недели, и со тоа доаѓа до тотална катастрофа во земјата. Колку е ова вистина, ќе видиме тогаш:smir:
Da, da, i jas imam slusnato za magnetnoto nevreme. Se spomnuva i vo filmot "War of the Worlds". Ama ova ne pricinuva covecki zrtvi, tuku samo finansiski. Abe sega kako ke bide ke vidime. Pozdrav
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
2012 ke doe fala bogu kraj na zivotot na planetava zemja i bog ke prasa ima li drug bog osven jas i posto ke nema nikoj on ke bide sam i tie dobrite sto gi ima u memoria ke gi restartira ( voskresne) i ke ziveat vecno alosite delete i gotovo. a pticite idat direktno u raj za niv nema sud, posto ne se krstele ne veruale u niso ama loso ne praele, isto i macinjata i takvi nekoi ubai zivotinki a krokodili, konstipi i takvi gadurii nema da voskresnat tie posto ne mu se uklapa u sema za ubavina na rajot.
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
vil : 2012 godina e povrzana so Nibiru ili X-Planetata ama nema vrska poshto ne postoi takva planeta,Maite ja pomeshale so Jupiter ili planetata na minuvanjeto taka da nema prostor za panika poradi toa shto kalendarot na maite zavrshuva na 12 dekemvri 2012,btw do sega bilo predviduvano deka ke bide kraj na svetot 47 pati pa eve sme ushte zdravi i zhivi,kako i da e koga ke dojde vreme site ke umreme :)
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Зошто па сега октомври-21-2012 не беше муабетот за Декември 21 тој денот за апокалипсата?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Дефинитивно се случува нешто 2012 само што ? ќе видиме.
Од кај си сигурен до толку дека ќе се случи нешто? Кои сме ние да ја предвидиме иднината, еднинствено што остана е да се чека и види со свои очи.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ако ви клам една. *битолски израз*
Сега гарант ќе ви ја полнат главата(или ќе стави некој клип на youtube.com) дека за првпат црната дупка ќе се појави на 21ви октомври, а ќе има површина колку целата Земја дури на 21ви декември(Маите). Да, да и Ден Браун потврди за тоа во своите книги. :)

Keep it real boys.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
може и ќе биде крај на светот...но не од овие причини...туку од лажното информирање...пример

властта info. пипл about doom day...
пипл think it's end of the world, пипл do shity things thinking there won't be tommorow ex. kill, rob ...
Има сите девојки во маалово да ги силувам
even rape...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom