21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Аман со тој крајот на светот. Прво рекоа антехристот ќе се појавел во 2000 или година пред неа. Потоа се расправаше дека Јован-Павле втори ќе умре во 2002 а он уште три истегна.

Ебате превизиите!

Сеа : ќе не стрефел некој не знам што. Па и така за кур не не бива (освен за множење бесполезно) па нека не стрефи ебате! Ќе трпимеи ние последици како диносаурусите. :pos:
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Ja ne razbiram zasto site krajot na svetot go svakaat kako nesto loso ili strasno.
Ima edna prekrasna kniga od Artur C. Clarke "Krajot na Detstvoto".
Ne treba krajot na ovaa forma na postoenje da ja smetame za nesto loso osobeno sto site sme svesni deka sme daleku od sovrseni. Mozebi 2021 ili nekoja druga cifra ke go oznaci toa...
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
Carlito Brigante напиша:
Грешиш. Маите не се изумрени.

па не знам може би кога кажав маите можеби мислев на инките но не верувам дека денешните луге кој се претставуваат како маи потекнуваатдиректно од древните маи . земи ги за пример денните грци и древните грци толк различен народ се .
во секој случај со маите се слуцило нешто страшно кој за жал е мистерија

Konstantin напиша:
Ja ne razbiram zasto site krajot na svetot go svakaat kako nesto loso ili strasno.
:ne:
напротив јас баш тоа го свакам како добро дека човекот со своите постапки не зелужил да живее а усте помалку да владее со земјината топка
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
moze da mi dades nekoj sajt kade pise za niv te molam me mrzi da guglam:)
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Многу чудни работи слушам во последно време за 2012, дури и страшно станува.:shok:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Да, да.. И јас имам слушнато дека крајот на светот ќе дојде во 2012.
И тоа од повеќе луѓе. Навистина чудно.
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Можеби ќе бидам off-топик, јас се базирам на Христовите Зборови: Бдејте и молете се, зашто не го знаете ни денот ни часот.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
И јас имам читано за тоа... ама некако не ми се верува, де ова ќе ја удри земјата де она..... па и да е така да се радуваме шо ќе поживееме уште 6 години :)

иначе најдов нешто во врска со ова....

Маите всушност имале 22 календари кои покривале многу временски периоди во Универзумот и Соларниот Систем. Некои од овие календари се уште не се откриени. Петтиот свет според Маите завршува во 1987 година, а шестиот започнува на 21 декември 2012 година, што значи дека се наоѓаме во период "помеѓу два света". Шестиот свет според календарот на Маите е празен. Ова значи дека ние ќе бидеме тие кои ќе почнат да го градат новиот свет и да создаваат нови цивилизации. Исто така според нивниот календар се предвидува дека до 2012 година
- технологијата ќе биде многу напред од таа што ја знаеме денес
- ќе ја откриеме 5та димензија, откако ќе влеземе во 4та
- планетата Земја и Соларниот Систем ќе бидат во галактичка синхронизација со останиот дел од Универзумот
- DNA структурата ќе биде надградена односно репрограмирана од центарот на нашата галаксија
- целиот жив свет на планетата ќе мутира само што некои ќе бидат свесни за тоа а некои не.

Во 2012 година рамнината на Соларниот Систем ќе дојде во иста рамнина со нашата Галаксија. За ова биле потребни 26000 години. Дури две други галаксии ќе се најдат во иста рамнина со Соларниот Систем во исто време.
Исто така времето ќе се забрза. Веќе илјадници години пулсот (отчукувањата на срцето на Земјата) е 7.83 кругови во една секунда, но од 1980 година па наваму оваа резонанца полека се зголемува па така денес е повеќе од 12 кругови во секунда. Ова е еднакво на помалку од 16 часа на ден наместо 24.
За време на апокалипсата односно периодот помеѓу двата света многу луѓе ќе подложени на поголеми промени. Промените ќе бидат различни за секого. Пример за вакви промени е крајот на врска или промена на работното место или местото на живеење, промена на мислењето и слично. Всушност во секој момент од животот ние донесуваме мали или големи одлуки, а скоро секоја одлука е основана на љубов или страв.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
не дигајте паника само затоа што маите не си го довршиле календарот, исто се паничеше и за 2000-та
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Hehe Kraj na svetot ke ima , megjutoa nikoj ne znae koga...
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Така кружеа муабети и за 2000 година, ама ништо не бидна.
Не верувам во вакви предвидувања,затоа што сум верник и ќе кажам дека никој освен самиот Бог не знае кога ќе дојде крајот на светот.
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
budali maite !!!! tie vrska nemale
prvo kako moze maite da znaat nesto koga bile tolku zaostanati sto e nesto kako pred aleksandar makedonski edno 500 godini
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Хех, што ми се интересни луѓе како овој над мене.. "Ние сега сме најпаметни, се' знаеме."

Курац. Не знаеме реално ни што се случувало пред 100 години, па ни пред 50, а не па пред неколку илјади години што се' имало, и какви луѓе/цивилизации живееле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom