20 автобуси кон Грција за 8-ми март

  • Креатор на темата Демијан
  • Време на започнување
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Od koga velam deka Makedonija ne strada od nashite sosedi..problemot e vnatreshen.

Za vas neznam no jas otvoreno im kazhuvam koj se i shto se ako doznam deka nekoj od moja familija ili prijatel patuval vo grcija na odmor..barem neka znaat deka se djubre izrodsko i takvi ne mi trebaat vo mojot krug.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
prasanje
koj trosi najmnogu pari vo vreme na svetska kriza?
odgovor-makedonskata vlada

prasanje -koj ima najmnogu pari za vreme na svetskava kriza?

odgovor-clenovite na partijata koja vladee vo makedonija

prasanje-koj moze da si dozvoli da odi na proslava na 8-mi mart vo vreme na kriza?

ODGOVOR site zenski clenovi OD VLADEACKATA GARNITURA.

imam informacija deka ova go organizirala unija na zeni od dpmne.

informacijata ne mi e proverena ,no se nadevam deka nekoj novinar ke ja proveri i ke ne informira vo tekot na utresniot den.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Досега се евидентирани над 5000 патници, значи околу 100 автобуси, ако во просек секој потроши по 1000 евра а ќе трошат, за тоа се отидени, значи за само еден ден на солунчани им ги нарасивме очите со 5 000 000 евра!
Наздравје!

И после кога ќе кажам дека кај нас не важи економска криза не ми веруваат...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
И после кога ќе кажам дека кај нас не важи економска криза не ми веруваат...
А како сакаш да ти веруваат кога владата ни вели дека сме длабоко влезени во кризата:kesa:
На кого ќе веруваат?..... на мене, тебе.....или на владата?:vozbud:
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Osa,

Tie shto gi poznavam nemaat vrska so politichki partii..tie se ednostavno ljuge shto se falbadzii i uzhivaat vo pekmezenje, uniza na zheni od vmro velish?? aj i toa chudo da go vidime..makar i da sakale da idat ne se tolkav prostotilak da napravat takov kiks pred izbori.
 
S

smart ass

Гостин
Od koga velam deka Makedonija ne strada od nashite sosedi..problemot e vnatreshen.

Za vas neznam no jas otvoreno im kazhuvam koj se i shto se ako doznam deka nekoj od moja familija ili prijatel patuval vo grcija na odmor..barem neka znaat deka se djubre izrodsko i takvi ne mi trebaat vo mojot krug.
Потполно се согласувам и ке се надоврзам:дека на овој начин со тек на времето ке им се смени тоа да им е сеедно да одат за гејција ке сватат дека нивните блиски пријатели,роднини го осудуват тоа и сметат дека е предавнички акт кон нас како народ и држава ....
баш заради потребата за гордост......која кај нас е в:smir:о изумиранје
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
jas imam komsija makedonec sto sekoja 2-ra nedela odi vo grcija naracuva roba(boi i lakovi)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
оф лелеле...како нема бе да се роди некој хитлер---овски...па да ги сотре сите вакви предавници овде шо ни се...гз даваат да идат у гејлада мамата нивна бе леее као се нервирам вака коа слушам....
:violent1: предавници
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
77
Поени од реакции
2
jas imam komsija makedonec sto sekoja 2-ra nedela odi vo grcija naracuva roba(boi i lakovi)
Тоа не го оспорува никој, бизнисот не смее да страда поради ниедна политичка ситуација.
Али она говедана што се праат дека уво не ги боли за ништо и секој викенд се во Солун кафе да пијат тоа е невидена срамота. Али за нив само еден предлог: Секој автобус што се враќа од најавена тура од шопинг да биде детално претресуван, голем дел од робата да биде запленувана и да бидат задржувани со саати за влез во земјава во која не заслужуваат да живеат.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
jas imam komsija makedonec sto sekoja 2-ra nedela odi vo grcija naracuva roba(boi i lakovi)
Тоа е бизнис веќе човекот живее од тоа, нив им е оправдано. На тие што идат од препич не им е оправдано.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Kurviiiiiiiiiii, orospiiiiiiii

prasanje
koj trosi najmnogu pari vo vreme na svetska kriza?
odgovor-makedonskata vlada

prasanje -koj ima najmnogu pari za vreme na svetskava kriza?

odgovor-clenovite na partijata koja vladee vo makedonija

prasanje-koj moze da si dozvoli da odi na proslava na 8-mi mart vo vreme na kriza?

ODGOVOR site zenski clenovi OD VLADEACKATA GARNITURA.

imam informacija deka ova go organizirala unija na zeni od dpmne.

informacijata ne mi e proverena ,no se nadevam deka nekoj novinar ke ja proveri i ke ne informira vo tekot na utresniot den.
mnogu seres brat,
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Требало Охриѓани на нивните автобуси да нашараат “Македонија’’. :wink:

Не знам што да кажам сем - срамота. Остај друго, стигнавме јужниве цигани да ни вадат трачеви за сексуалните авантури на нашиве гуски.:pos2:

Кај оди светов...
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
prasanje
koj trosi najmnogu pari vo vreme na svetska kriza?
odgovor-makedonskata vlada

prasanje -koj ima najmnogu pari za vreme na svetskava kriza?

odgovor-clenovite na partijata koja vladee vo makedonija

prasanje-koj moze da si dozvoli da odi na proslava na 8-mi mart vo vreme na kriza?

ODGOVOR site zenski clenovi OD VLADEACKATA GARNITURA.

imam informacija deka ova go organizirala unija na zeni od dpmne.

informacijata ne mi e proverena ,no se nadevam deka nekoj novinar ke ja proveri i ke ne informira vo tekot na utresniot den.
осичке боцкаш и каде треба и каде не треба.
во насловот на темата не се спомнуваат ни сдс ни дпмне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom