10 серии за кои не сте чуле но мора да ги погледнете

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Ова е мојата листа а вие слободно дополнете ја или направете своја:smir:

1.Damages - адвокатска дама се сезонска приказна. Неверојатна напнатост. Од типот на the firm.

2.Reaper- комедија хорор една од ретките од овој жанр која е прифатена од критичарите. На тинејџер родителите му ја продаваат душата на ѓаволот и сега мора да работи за него и да собира души.

3.Supernatural - хорор драма феноменален заплет за двајца браќа кои се борат да ја спречат апокалипсата.

4.Earth Final Conflict - вонземјанците прават сојус со земјата но се открива подоцна дека нивните намери не се чесни. Човештвото мора да се бори против нив.

5.Primeval - феноменални специјални ефекти. Се отвараат аномалии низ земјата и овозможуваат разни суштества од минатото и иднината да дојдат во денешницата.

6.Robin Hood - феноменална серија. Приказната е позната.

7.Sanctuary - Ова е серија правена во стилот на 300 со виртуелни сетови и многу специјални ефекти. Вреди да се погледне.

8.Bones - одлична замена за ЦСИ тука барем карактерите имаат карактер, а и неверојатна хемија.

9.American Idol- нешто како бугарски идол ама на повисоко ниво.

10.Babylon 5 - култна серија. Од неа крадеше и Battlestar Galactica i Star Trek Deep Space Nine, а и Lost.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Имам слушнато за Damages знам дека Глен Клоус глуми во неа и баш сакав да ја гледам.
Ја имам Gossip girl, ама нешто не ми се гледа...
Ке почнам да ја симнувам Damages
А како е преводот на насловот на македонски???
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Имам слушнато за Damages знам дека Глен Клоус глуми во неа и баш сакав да ја гледам.
Ја имам Gossip girl, ама нешто не ми се гледа...
Ке почнам да ја симнувам Damages
А како е преводот на насловот на македонски???
Damages ќе се преведе како Оштета или Обештетување.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
5.Primeval - феноменални специјални ефекти. Се отвараат аномалии низ земјата и овозможуваат разни суштества од минатото и иднината да дојдат во денешницата.


8.Bones - одлична замена за ЦСИ тука барем карактерите имаат карактер, а и неверојатна хемија.
По една епизода од овие две серии гледав деновиве (нажалост со германска синхронизација) првата серија е нешто СФ, додека другава серија нешто алтернатива на CSI само што се обидуваат маклу пореално да ги прикажат работите, и се обидуваат да користата „стручен кинески“, ама пак кажуваат глупости и нелогичкни работи.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
naj serija Traveller samo ima malko epizodi prekinata e
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79

Штета што ја прекинаа.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113

Штета што ја прекинаа.
Имаш spin-off серија the new tomorrow мислам дека се викаше. Инаку племе не можеа вечно да ја прават им пораснаа глумците премногу.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
dane gi ima nekoj site prikazani epizodi od supernaturaL...???
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Имаш spin-off серија the new tomorrow мислам дека се викаше. Инаку племе не можеа вечно да ја прават им пораснаа глумците премногу.
Да знам али викаат дека било некое големо срање:toe:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
По една епизода од овие две серии гледав деновиве (нажалост со германска синхронизација) првата серија е нешто СФ, додека другава серија нешто алтернатива на CSI само што се обидуваат маклу пореално да ги прикажат работите, и се обидуваат да користата „стручен кинески“, ама пак кажуваат глупости и нелогичкни работи.
Bones е спрема животот и книгите на Kathy Reichs една од светски најпознатите и воопшто една од ретките forensic antropologys со феноменално резиме зад неа и тешко дека работите кои се кажуваат во серијата се неточни.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
порано ја следев серијата supernatural,и серијата е стварно закон,а од наведениве мислам дека bones штотуку почнаа да го даваат на канал 5,имам гледано една епизода и беше добра,а од другите немам видено ништо,ама ќе побарам...
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
порано ја следев серијата supernatural,и серијата е стварно закон,а од наведениве мислам дека bones штотуку почнаа да го даваат на канал 5,имам гледано една епизода и беше добра,а од другите немам видено ништо,ама ќе побарам...
Да ја даваат. Канал 5 дефинитивно има доста добри серии откупено. Се подобрија нашиве канали малку. Ме изненадија дури.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
The Tribe


Un Paso Adelante Знам дека е шпанска ама нема врска со другите шпански


За останатите знаете :) How i Met Your Mother, Friends

Ќе заборавев најдобрата мини серија The 10th Kinghdom
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Masters of Horror! Сега ја даваат на Сител 13та епизода од 1 сезона која не се емитувала во САД бидејќи содржала експлицитни сцени.

Серијата е хорор приказни кои се режирани секоја епизода од различен режисер на хорор филмови.

Во следниот период ќе додадам неколку серии кои се одлични, а верувам дека не сте ги гледале. :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Masters of Horror! Сега ја даваат на Сител 13та епизода од 1 сезона која не се емитувала во САД бидејќи содржала експлицитни сцени.

Серијата е хорор приказни кои се режирани секоја епизода од различен режисер на хорор филмови.

Во следниот период ќе додадам неколку серии кои се одлични, а верувам дека не сте ги гледале. :)
Masters of horror е американска серија и ја имаат оригинално давано во САД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom