10 мртви во пукање во школо во Финска

Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
so se cudite pa kaj nas ova go ima ama ne so oruzja vo skolite ne go so nozevi i naj seriozno treba da se prevzeme nesto pod itno.
 
Х

Ханзо

Гостин
Пф...пола година темница, блек метал, уфилмани адолесценти. Да се повторам: стануваат сè понеинвентивни. Колумбајн, Вирџинија тек, ова, уште две-три други...копија на копија. Дајте бре нешто ново. :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Имам читано дека Скандинавските народи имаат највисок стандард и најдобро се ситуирани а исто имаат и највисок на процент на депримиринаност и на самоубиства :S.
Ова со решетање по школи е земено од Америка,и таму имаше вакви дегенириц што се убиваа на крај и оставаа клипови на интернет.
Greska si, naj deprimirani ludje se Amerikancite, ne znam od kaj idejata deka toa se bas Fincite.
 
Х

Ханзо

Гостин
so se cudite pa kaj nas ova go ima ama ne so oruzja vo skolite ne go so nozevi i naj seriozno treba da se prevzeme nesto pod itno.
Во школите кај нас носат оружје за к*рчење и за не-дај-боже, т.е. за идиотски тепачки. А ваквите дешавки дечкото во црно ги планира подолго време, си прави leave britney alone-like снимка и сере за тоа колку е животот мизерен и дека сите ќе платат зашто не го дружеле за камај-камај. И после оди во школото, пука по кого стигне (прва, секако, е типката која со години ја манијачи), и на крај се убива самиот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.654
Greska si, naj deprimirani ludje se Amerikancite, ne znam od kaj idejata deka toa se bas Fincite.
Читав негде не знам каде,ете ти Ханзо ти ги пишал кои фактори се пресудни забораив да ги пишам јас.Не зборам само за Финците,општо Скандинавските народи се склони на такви пиздарии.
Најпопуларни им е се тие блек-мета ли шогизнам бендови што им стварало агресија и аздисувале вака.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
еве што ви кажав јас дека за некое време и кај нас ќе се случи вакво нешто.

Сител строија


Ова момче под името Игор од Црниче, на светски познатиот пребарувач за видео материјали Ју Тјуб покажува колку е добар во употреба на огнено оружје.

http://www.sitel.com.mk/?ItemID=BFC4802B3DAF764DB2DE18AEDC89B9FA
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
еве што ви кажав јас дека за некое време и кај нас ќе се случи вакво нешто.

Сител строија


Ова момче под името Игор од Црниче, на светски познатиот пребарувач за видео материјали Ју Тјуб покажува колку е добар во употреба на огнено оружје.

http://www.sitel.com.mk/?ItemID=BFC4802B3DAF764DB2DE18AEDC89B9FA
Направи ли некој ваков клип треба да лежи во затвор одма. Нема човекови права глупости пикај во затвор едно 5 години па да видиме дали пак ќе му текне на некој.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Kakvo detiste ej...a ovoj pa uste mu vika, brat lud si zimi sve...koi kreteni, ke napravat nekoja belja i kaj ke si go zaebat zivotot samite, tuku i na drug nekoj ke mu go upropastat.
 
Х

Ханзо

Гостин
Каков морон. Овој од чист примитивизам покажува колку е добар со оружје...курчење де... Да види пиштол насочен во него, ќе цивка ко шутнато кутре. Значи, случајов воопшто не е ист како „светските примери“ и детево нема да прави масакри по школи од една проста причина: нема храброст да сам себе го убијал.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Доколку се случеме ова не дај Боже кај нас ке се јавеа и ЕУ и НАТО И КФОР и ОБСЕ и оној суд и овј суд да осудат наопади.Ко што знам на Финците никој нишо не им рече.И ај сеа?
Инаку жалам за загинатите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom