10 години Windows XP

Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Зошто мислам дека е откажана поддршката за XP уште пред некое време? Го нема ни во продажба веќе, а мислам оти ни апдејти не излегуваат веќе.
Windows XP End of Support

In less than 1,000 days, on April 8, 2014, security patches and hotfixes for all versions of Windows XP will no longer be available. PCs running Windows XP will be vulnerable to security threats and many third party software providers are not planning to extend support for their applications on Windows XP. For those managing Windows XP environments, this may generate more complexity, security risks, and ultimately, added management costs for IT departments.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку од вас користат лиценциран?
Ако одговораме на ова прашање windows ќе биде 99,99% на пазарот :)



Слика од денот на излегување на windows xp, во стилот на мајкрософт time square преплавен со реклами :)
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
win7 e rano izlezen za da se kaze deka winxp e najdobar
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
vreminjata se menuvaat, da ne stana xp outdated i nikogas ne bi go smenil so win 7. Jes da e bagovito lajno koe mora da go formatiras na sekoi 3 do 6 meseci ali so znam mi se svigjase vise nego sedmicava.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
XP е царска работа ... имам добар компјутер но сепак на него стои xp , ептем фенси ми се и 7 ца и 8-ца а за виста уста не ми се отвора
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
win xp e po teshko za hakerite da go oshtetat mislam im treba vreme zashto dll failovite ne mozat da gi baraat kako na win 7 inaku win xp e i pobrzo od win 7 kolku sho znam. dobri se i dvata os ( xp, 7 ).pozdrav
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Win xp е срање!
Среќа што нема веќе да биде поддржуван.
 
C

cige

Гостин
win7 e rano izlezen za da se kaze deka winxp e najdobar
Зошто ја воскресна темава бе?
Инаку на десктопот сеуште користам xp, јуни 2013 година сме.
На лаптопот имам win7 од што морам, инаку не би го мењал xp-то.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
На компјутерот имам XP, 7 и Server 2008. 90% од времето го користам ХР
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
На едниот имам Хп на едниот 7, и седмицата е подбора од хп.
На овој сега што сум неможам да ставам седмица бидејки целерон 3.06гхз, 512рам, гефорце 6200 не бива јака е седмицата. Старите нешта се легендарни но не и подобри, пример на овој пц имам сменето еден хард диск, 2005-2006 незнам која година е точно купен, а овој новиот од кога е купен до сега незнам колку пати е носен на поправка, и сега пак е носен бедејќи се гаси кога ќе му текни.
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Јас уште си го користам, ич не ги сакам новите. Си работи, нема гајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom