10 години Windows XP

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Насловот кажува се... на денешен ден пред 10 години се појави првото издание на (според мене) најдобриот оперативен систем до сега.

today we say happy birth day to an old friend ... ten years ago when you came out you stank and shit was every where but you where a baby and nobody blamed you, they blamed your parents. As you where getting older it seemed that you where getting better. But it wasn't until 2008 that you really got good and actually safe and useful. Anyway many of us stuck with you when your first evil little brother came out . For you there was no replacement until 2009 when your youngest little brother came out , so many of us are still sticking with you when work really needs to be done . Windows XP you are 10 years old and soon there will be no support for you , but you may have been the best windows ever !!!
 
T

Tetro

Гостин
најдобриот оперативен систем до сега.
И јас така мислев, ама епитетот "најдобар" не можам да му го дадам. За обични корисници, може е најдобар, за користење на персонално пи-си.

И тајмлајнот ми вели дека доцниш еден ден со отварање на темата. :D
--- надополнето: Oct 26, 2011 8:15 AM ---
65 % од светот користат XP .. !! :)
:giggle:

Usage share of operating systems for August 2011.)​
Windows XP (35.21%)
Windows 7 (31.21%)
Windows Vista (11.27%)
Mac OS X (7.31%)
iOS (3.38%)
Android (1.30%)
Linux (1.11%)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И јас така мислев, ама епитетот "најдобар" не можам да му го дадам. За обични корисници, може е најдобар, за користење на персонално пи-си.
Е добро де... обичен корисник сум. И се шо ми потребало ми бркал работа.

Ако се сметаш за напреден корисник, користи си DOS, мене не ми смета воопшто.

Usage share of operating systems for August 2011.)
Windows XP (35.21%)
Windows 7 (31.21%)
Windows Vista (11.27%)
Mac OS X (7.31%)
iOS (3.38%)
Android (1.30%)
Linux (1.11%)
Според ова испаѓа дека 77% од светот користи Windows... а линунксашите ги има помалце од smartphone корисниците...
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
И јас така мислев, ама епитетот "најдобар" не можам да му го дадам. За обични корисници, може е најдобар, за користење на персонално пи-си.

И тајмлајнот ми вели дека доцниш еден ден со отварање на темата. :D
--- надополнето: Oct 26, 2011 8:15 AM ---

:giggle:

Usage share of operating systems for August 2011.)​
Windows XP (35.21%)
Windows 7 (31.21%)
Windows Vista (11.27%)
Mac OS X (7.31%)
iOS (3.38%)
Android (1.30%)
Linux (1.11%)
Добро де тоа онака го кажав 65 % .. !! мислата ми беше дека највеќе во светот се користи XP .. !! :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Колку од вас користат лиценциран?
Oва е друг муабет... не станува збор тука кој плаќа, сега дебатираме кој колку јади/пие. За плаќањето, во друга тема.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Oва е друг муабет... не станува збор тука кој плаќа, сега дебатираме кој колку јади/пие. За плаќањето, во друга тема.
Ок ајде, најдобар е според тебе среќен роденден XP, ама јас те потпрашав дали користиш лиценциран? :)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
незнам дали е до мене... ама ја во никој случај немом да повервам како може xpto да биде подобар од седумката...
коа и да користам хп секогаш мора да се наоѓаат некои грешки кои го успоруваат..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ок ајде, најдобар е според тебе среќен роденден XP, ама јас те потпрашав дали користиш лиценциран? :)
Зависи каде... на работа имам 2 лиценцирани, дома имам 3 лиценцирани и еден нелиценциран. Задоволен?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Зависи каде... на работа имам 2 лиценцирани, дома имам 3 лиценцирани и еден нелиценциран. Задоволен?
Да, тоа ме интересираше дали добринесуваш за неговиот развој или им одмагаш. Јас искрејно немам да фрлам толку пари за оргинал и се осеќам стварно глупо... али тоа е... Има голема разлика меѓу оргинален и пиратски.
Да се вратиме назад среќен роденден XP, разлика меѓу секој има се подобар и подобар иако ми фали стариот XP, седмицава ми е многу глупа ама се е до навика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom