„Со кого си - таков си!“ - Дали е така?

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Какво е друштвото твое таков си и ти, тоа е :tapp:
Ретко луге кои избегнуваат лоши работи од друштвото, али тие одма реагираат тоа е лошо. :tapp:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
ne voopshto ne e taka...primer jas nikogash ne potkleknuvam na nikakvo vlijanie od ostanatite...ne sum pusha4 za razlika od pogolemiot del od moeto drushtvo ali sepak ponekogash se naogjam vo situacija pr. vo kafi4 na kafe koe ostanatite go pijat vo pridruzba na cigara....vo takov moment sum posakala da zapalam kolku da ne se po4ustvuvam kako *izrod* ali ponekogas e podobro da si porazli4en od ostanatite!:icon_bigg
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
ne voopshto ne e taka...primer jas nikogash ne potkleknuvam na nikakvo vlijanie od ostanatite...ne sum pusha4 za razlika od pogolemiot del od moeto drushtvo ali sepak ponekogash se naogjam vo situacija pr. vo kafi4 na kafe koe ostanatite go pijat vo pridruzba na cigara....vo takov moment sum posakala da zapalam kolku da ne se po4ustvuvam kako *izrod* ali ponekogas e podobro da si porazli4en od ostanatite!:icon_bigg
Во вакви работи не се сите исти, како што пушат цигари и слично и ја не пушам цигари и не пијам алхохол додека пола дружтво мое го прави тоа.:toe:
 
Член од
17 април 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
mozebi e taka no vo mnogu slucaevi spored mene ne e. kako sto e spomnato i pogore mnogu vlijae cvrstinata na karakterot. imam drugar sto se druzi so loso drustvo ako mozam taka da kazam a loso mislam za poroci mislam deka imaat se sto ne treba da se proba probano vo zivotot no toj eden od 12 cleno drustvo nikogas vo zivotot nema probano nitu cigara nitu alkohol a vrv na se i e kapacitet na faks taka da mislam deka vo 99% pogovorkata ne e tocna.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Мене друштвото знае да ми влијае. Затоа, ако не ми се допаѓа влијанието од тоа друштво, го напуштам и барам ново друштво.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А што сте се фатиле сите по пороциве?Не ве градат само пороците како личност,не зависи цврстината на карактерот од нив,дали ќе ги прифатите или не,има многу други работи што ве прават слични со најблиските околу вас,вие сте се фатиле за цигариве и алкохолот ко знаете што.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Mnogu zavisi od cvrstinata na karakterot i kolku licnosta potpaga pod tugo vlijanie. Od edna strana se soglasuvam zasto za da se druzis so nekoj sepak treba da imas nekoi zaedniciki interesi, a od druga strana ne zasto sekoj si e posebna prikazna. Ne mora site u drustvo isto da razmisluvaat i da sakaat isti raboti.
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Немора да значи се сложувам со Дизајр не станува збор само за пороците влијанието на душтвото ти помага при градење на карактерните особини на начинот на изразување на погледите кон другите работи околу вас, нормално не значи дека секое влијание е позитивно ама затоа сте вие тука за да одлучите сепак и вие сте дел од тоа друштво ако нешто не ви одговара бидете вие повлијателни и сменете го нештото....
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.618
Поени од реакции
22.434
со кого си таков си , така е јас знам по моето друштво сите сме исти ако сме различни друштвото немаше да пости:toe:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Абе до некаде сме исти ама не ми влијае премногу друштвото - така да не ми држи вода ова "Со кого си - таков си "
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
..така е најчесто потпаѓаме сите под туѓи влијанија
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Не е така.И да сте во исто друштво-пак сте различни.Се делат некои заеднички интереси, но сепак, секој е различен.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
ne mora sekogas da znaci ama da ima slucaevi ustvari mislam deka ipak zavisi od covekot negoviot karakter i taka natamu ako si siguren u sebe nema da pravis nesto sto go pravat tie okolu tebe ako ne sakas se razbira
za mene licno mislam deka ova ne vazi zaso mn sum razlicna od mojte drugari drugarki t.e. ne vlijaat na mene nivnite postapki i tako dalje :vozbud:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Колку и да се лажеме ипак друштвото има влијание. Сум приметил како луѓе се различни кога се во различно друштво. Колку и да се трудиш мора да се прилагодиш малку. We are the Borg. We will adapt..... :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom