„Со кого си - таков си!“ - Дали е така?

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Нема врска барем за мене не треба си ептен слаба личност за некој друг да влијае на тебе така да чиста глупост :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ако си слабак во карактерот, ќе ги прифатиш само лошите работи од друштвото. Ако имаш цврст карактер, ќе ги прифатиш само позитивните. Имам цврст карактер и немам прифатена никаква лоша навика од моето друштво(пиење, пушење цигари), а во мое друштво има од спортисти до хронични алкохоличари уште од 15 години. Но исто така знам многу кои откако фатија лошо друштво се испорасипаа, не се истите од порано.
Се` е до карактерот и домашното воспитување на детето.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Булкрап, нема врска. Тоа е веќе предрасуда (=
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
ако има цврст и стабилен карактер , никој не ти може ништо .. ако си лесен , јбг и такви има
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Нема врска.Се согласувам со постовите над мене.Доколку имаш цврст карактер нема да дозволиш лошите постапки и карактери на другите да влијаат врз тебе,туку ке си се држиш до твоето.Едино што е позитивно тука е што можеш да ги прифатиш оние добри работи кои друштвото ти гинуди.Така ке си останеш стабилен со својот карактер и плус ке научиш нешто добро и ново кое можеби ке ти биде корисно некој ден во иднина:smir:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Кај мене не е така повеќето сме со различни карактери и неможам да паднам под некое влијание тоа го прават личности што немат карактер и многу брзо прават работи што ги прават другите за да биде како нив а не гледа дали тоа е добро или лошо важно да не дели од другите
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зависно од карактерот дали ќе влијае друштвото на тебе. Врз мене не влијае друштвото .. Јас не се потпирам на нивните мислења . Јас не потпаѓам на нивни влијание. Ако повеќето слушаат Т.Фолк немора да значи дека сите ќе слушаат.
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Не е така! Бидејќи ако имаш цврст карактер и ако не потпаѓаш под туѓи влијаниа ќе бидеш таков каков што сакаш да си и никој не ќе може да го промени тоа.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
„Со кого си таков си‘‘ да само што ти тоа никогаш нема да го согледаш.. видов постови кој го негираат ова потпирајки се на својот карактер.. епа драги овде веќе не се работи за карактер.. се дружиш со некој зошто ти одговара нели.. не ти смета ништо, зошто ти изгледа ок.. и несвесно ги прифаќаш и применуваш истите работи.. со исклучоци се разбира..:smir:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Нема врска со карактерот на човекот,тукуе дноставно колку повеќе време поминуваш со некого,толку повеќе се привикнуваш на него и неговите навики.Не значи тоа дека имаш слаб карактер,туку дека времето си го прави своето.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Со кого сум, таков сум, но во очите на другите. Сараиште, кај шо излегвиме, имат се и сешто, од наци скинери, панкери, хипици, металци, рокери... имат тешки дрогираши, џанкери на мара шо се само, тешки хроници со жесток алкохол и така.

Ипак, имат и такви како мене шо се хард кор непушачи и поборници против секаква дрога. Јес да пиеме, ама со мера.

Како и да е, ставен сум во ист кош со луѓето од најгоре во постов, па често по улица ми нудат мара или една доза, пошо ко ќе сум неспан личам ко да сум во криза, или ме застанвет цајкани да ме испитвет кој сум шо сум кај сум бил зошо сум бил... Јебеш га.
 

*Lost_Soul*

I_I 3 I_I
Член од
31 јануари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
0
Многу е честа оваа изрека и некогаш има многу вистина во ова. Ама тоа некогаш не е секогаш.Се најдов во ситуација и тоа многу долг период каде шо сите беа многу различни од мене ама јас никогаш не посегнав по тоа.Останав всушност тоа шо јас сум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom