„Најслаба алка“ со Живкица @ Алфа ТВ

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ме претркавте.
Иначе со Живкица ќе бидеме тотална копија на хрватското значи. Шо има везе ќе се плакнат очи.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
hrvaticata bese opasna, ama ja nema veke, sega ima nekoj voditel
и тоа лош водител, ама ептен, барем со друга жена да ја заменеа Даниела, а не со овој многу е досаден...чудно како истите фрази можат да звучат многу поинтересно од друг човек, а и Даниела беше ептен влезена во улога, штета што напушти...
за нашата Најслаба Алка - БРАВО, конечно нешто добро да се купи, само построги критериуми за тоа кој ке учествува за да нема Милионер моменти, барем не многу :helou:
 
T

Tetro

Гостин
Ексклузивно



Најслаба алка

Наскоро на вашата омилена телевизија – Алфа ТВ – ќе имате можност да ја гледате, а, ако сакате, и да учествувате во еден од најпопуларните квиз формати во светот – Најслаба алка.
Во продукциските и креативните студија на Алфа ТВ со голем брзина и ентузијазам се привршуваат сите сецнографски и визуелни елементи за Најслаба алка и наскоро ќе биде објавен и повикот за пријавување на натпреварувачите.
Најслаба алка за прв пат е емитувана на програмата на BBC во 2000 година и досега се емитувани над 1500 епизоди.
Лиценцата за Најслаба алка е продадена во преку 70 земји.
Во играта учествува тим од 8 натпреварувачи кои не се познаваат. За да имаат шанси да освојат висока награда мора да играат како тим, но само еден од нив ја освојува наградата.
Искустvвата досега покажува дека начесто водител на квизот е жена. По правило таа е облечена во црна облека и мора да биде ладнокрвна кон играчите.
Сега фали уште некој да го смени насловот на темата :helou:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Daniela ne e zameneta tuku e na boleduvanje bidejki pravese operacija i ke se vrati za edna do dve nedeli
Па кој смее да ја смени Даниела, жената е измислена за квизот, се надевам дека и Живкица ќе си го тера нејзиниот филм и ќе си биди оригинална....со душа го чекам да почни, доста погодував прашања на Хрватскиот:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ме претркавте.
Иначе со Живкица ќе бидеме тотална копија на хрватското значи. Шо има везе ќе се плакнат очи.
Квизов во суштина не е хрватска измислица. Оригиналниот квиз е британски и се зима лиценца, т.е се купува од BBC. И тие имаат стандарди, на пример тоа дека водителката треба да биде цинична, саркастична или строга.

Не го крадеме ова од Хрватите, едноставно ја купуваме лиценцата од Англичаните кои го имаат измислено квизот. :)
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Сега на ХРТ не е повеќе Данијела туку некој маж, суртук за ништо не го бидува. Жиле би требало да ја биде. Најсоодветна е според мене за водителка. Брзо зборување е неопходно за квизов, а и не е Живкица баш маченце, ако треба да е цинична и саркастична знае да биде. Едвај чекам да почне квизов! Браво за Алфа, оној со куферчињата и Џамбазов беше утка.
Еве некои од познатите учесници на квизов loooooooooooooooooooool
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Квизов во суштина не е хрватска измислица. Оригиналниот квиз е британски и се зима лиценца, т.е се купува од BBC. И тие имаат стандарди, на пример тоа дека водителката треба да биде цинична, саркастична или строга.

Не го крадеме ова од Хрватите, едноставно ја купуваме лиценцата од Англичаните кои го имаат измислено квизот. :)
Ме сфати погрешно Маца :) Знам се дека квизов е од запад. Сакав да кажам дека водителката на хрватското ептен си личат во изглед со нашава па ќе испадне дека исто како хрватското да го гледам :)
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Ме сфати погрешно Маца :) Знам се дека квизов е од запад. Сакав да кажам дека водителката на хрватското ептен си личат во изглед со нашава па ќе испадне дека исто како хрватското да го гледам :)
Скоро во сите земји што ја имаат лиценцата водителката е слична, односно се следи оригиналниот британски формат, значи не е како хрватскиот туку како британскиот да го гледаш кога веќе така ги споредуваш.

The Weakest Link (often simply called Weakest Link) is a television game show which first appeared in the United Kingdom on BBC Two on 14 August 2000. The original British version of the show airs around the world on BBC Entertainment and used to air on BBC America. The format has been licensed across the world, with many countries producing their own series of The Weakest Link. As with the original British version, all of the hosts wear black clothing (or sometimes dark colours with black). Most versions also have disciplinarian female hosts, again similar to the British original.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Според мене, идеална водителка за ова би била Биљана Секуловска.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Таман е Живкица за квизот, брзозборка е, баш ќе ја бива :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom