„Курва“ во кревет

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако женска добра во кревет значи курва, тогаш јас сум жиголо.
 
L

Liberation

Гостин
јас не разбирам... за што конкретно е темава? што има врска тоа ако девојчето (партнерот) си е прибрано, мирничко и слатко во секојдневието, да е курва со самото тоа што знае како да ги задоволи најскришните тајни на ПАРТНЕРОТ, со архаичниот поим за “курва“? па темава е неправедна и понижувачка кон женскиот пол. што ви е бре вам луѓе???

курва вила ако имала повеќе партнери од машкото. тој стереотип е како норма на простиот балкан. сега па најново било и ако девојката е дива во кревет, пак била курва. па дај те, ве мола, одлучете се што треба да е цурата за да не биде “курва“? часна сестра??? глупости.

партнерот е лице со кое, покрај другите социјални бенефиции, да ги задоволиме и своите најинтимни желби, се додека тоа не е деградирачки, навредливо и понижувачки за другиот. да потсетам дека фројд тврдеше, а и денешните психијатри се согласуваат, дека најголемиот дел психички болести се јавуваат како резултат на инхибицијата на нашите сексуални фантазии и желби. додека се тие во нормала, во спротивно, и самата сексуална желба е заболување.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Болдираното малце ми е контрадикторно. Прво викаш дека не е најважен, а после дека е одржувач на врската. Значи без него врската не би опстанала како успешна со што доаѓаме до тоа дека е најважен :) ... сакале или нејќеле ...

Мислев на тоа дека во врската е најважна љубовта ,разбирањето,довербата, а да намерно и сексот го поставив така контрадикторно ,затоа што и е ,вака така се се врти околу него .поентата ми беше дека сексот споен со љубов е совршен и дека мора да биде добар ,затоа што секоја врска во која нема добар секс кога тогаш пропаѓа. Значи секоја девојка мора да го задоволи партнерот максимално....(ако го сака)
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
јас не разбирам... за што конкретно е темава? што има врска тоа ако девојчето (партнерот) си е прибрано, мирничко и слатко во секојдневието, да е курва со самото тоа што знае како да ги задоволи најскришните тајни на ПАРТНЕРОТ, со архаичниот поим за “курва“? па темава е неправедна и понижувачка кон женскиот пол. што ви е бре вам луѓе???

курва вила ако имала повеќе партнери од машкото. тој стереотип е како норма на простиот балкан. сега па најново било и ако девојката е дива во кревет, пак била курва. па дај те, ве мола, одлучете се што треба да е цурата за да не биде “курва“? часна сестра??? глупости.

партнерот е лице со кое, покрај другите социјални бенефиции, да ги задоволиме и своите најинтимни желби, се додека тоа не е деградирачки, навредливо и понижувачки за другиот. да потсетам дека фројд тврдеше, а и денешните психијатри се согласуваат, дека најголемиот дел психички болести се јавуваат како резултат на инхибицијата на нашите сексуални фантазии и желби. додека се тие во нормала, во спротивно, и самата сексуална желба е заболување.
За да жена биде “курва“ во кревет... треба да имала повеќе партнери... Тоа баш од прирачник не се учи
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
курва = Милион и три илјади болести така само разграничувам...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
курва = Милион и три илјади болести така само разграничувам...
Да и на челото и пишува СИДА, ХПВ, ХЕРПЕС хахахахха ама сте смотани бре, може да делува ко најангелското и најмирното девојче а којзнае од што да е заразено:wink:
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Да и на челото и пишува СИДА, ХПВ, ХЕРПЕС хахахахха ама сте смотани бре, може да делува ко најангелското и најмирното девојче а којзнае од што да е заразено:wink:
ама ако ги посакуваш сите работи што ти мислиш дека само курава може да ти ги направи... сме се излажале мн ... а ја неможам девојками да ја наречам курва во кревет пошто ме задоволува на најразлични нацини :toe:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Ова испаѓа кому што му треба, на тоа ќе помисли. :pos:
:pos2::pos2::pos2::pos2:

абе...па не е исто .. едната е професионална курва, другата има познавање од се и сешто во креветот и може да те задоволи максимално:pos2:

во тој контекст ... секогаш ги извртуваме работите како што ни одговараат...зошто и да не биде како што си пишал...кому што му треба, на тоа ќе помисли. :toe:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Малку психологија...
Тој што бара од женската да му изиграва курва во кревет е човек кој никогаш во животот не доживеал вистинска љубов.
Тој не чувствува ништо друго за таа девојка, освен потребата за секс, не потребата за водење љубов, да не мешате баби и жаби, и евентуално сака да ја прошета низ град за другите да ВИДАТ каква риба уловил.

И тука доаѓаме до закључок дека девојката, не му е девојка, него повремена ебачица, за случаи кога на него или на неа ке и се присака.Ни мање ни више.

Ваквите фраери, најкејф ми е, низ град да ги гледам, со спонзоруши кои ке ги почастат една вечер, а наредната ке ги фрлат како што ке го фрлат својот искористен кондом.

Тоа е мојата психологија.
За оние похардкор егоистични традиционални мажи:
-Не сум педер, имам девојка со која идам 4 години и ниеднаш не сум ја изварал, имам 22 години.
Да не ме сватите погрешно, ептен романтика покажав во постот, ама тоа искрено го мислам.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.606
Поени од реакции
33.954
Малку психологија...
Тој што бара од женската да му изиграва курва во кревет е човек кој никогаш во животот не доживеал вистинска љубов.
Тој не чувствува ништо друго за таа девојка, освен потребата за секс, не потребата за водење љубов, да не мешате баби и жаби, и евентуално сака да ја прошета низ град за другите да ВИДАТ каква риба уловил.

И тука доаѓаме до закључок дека девојката не му е девојка него повремена ебачица, за случаи кога на него или на неа ке и се присака.Ни мање ни више.

Тоа е мојата психологија.
За оние похардкор егоистични традиционални мажи:
-Не сум педер, имам девојка со која идам 4 години и ниеднаш не сум ја изварал, имам 22 години.
Да не ме сватите погрешно, ептен романтика покажав во постот, ама тоа искрено го мислам.
Во погрешна конотација ја класифицирате "курва".

Пример, твојот случај, без навреда; Се мисли на ти ја сакаш неа, она тебе, 4 години, без варање и све тоа со љубов проследно, ама во кревет - не бараш ти, едноставно таа ужива - добиваш курва, која е kinky, weird, openminded, која единствена фантазија е да ги исполни твоите фантазии. Зарем не би сакал твојата женска да ужива? Зарем не би ти? Или евентуално уживаш во онака традиционален досаден секс.

Правете разлика. Курва не е stand-alone зборче во насловот.
Курва само во кревет. Со тебе. Не надвор од него.
 
T

Tetro

Гостин
:pos2::pos2::pos2::pos2:

абе...па не е исто .. едната е професионална курва, другата има познавање од се и сешто во креветот и може да те задоволи максимално:pos2:

во тој контекст ... секогаш ги извртуваме работите како што ни одговараат...зошто и да не биде како што си пишал...кому што му треба, на тоа ќе помисли. :toe:
На тоа мислев де. Ако на маж му треба искусна жена, треба да ја опушти партнеркат, да не биде толку стегната за време на сексуалниот чин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom