„Курва“ во кревет

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Јас дури мислам дека и премногу одговараше на темата.

Ептен сликовито ни прикажа дека не е фино свашта да ставаме во уста.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Нели приметуваш..мала забуна сега?

Со други зборови, според тебе и твојот инстинкт ако добро те толкувам, оралниот секс е со сила, извештачен и не пружа задоволство?

А што доколку на твојата партнерка тоа и пружа задоволство и “побара“ од тебе, те наведе да и го дадеш тоа?

Мислам дека не се работи за конкретна дефиниција, ниту инстинкт во твојот случај, туку некоја премногу лична аверзија, а ти си знаеш зашто де..да не нагаѓаме сега.
Аверзија?Страв од кастрација а бе ајде обично психијатриско клише глупости.Се плашам од многу малку работи во животов а кастрацијата не е една од нив,
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ама тоа за тебе си е нормално и ако го сакаш тоа во ред.Немам ништо против тебе и тоа дека сакаш орален секс тоа за тебе си е нормално и ти си нормална личност.Не е во нормалата за мене бидејќи тоа не го практикувам ок?
Претходно рече дека мнозинството одлучува што е нормално.Според таа дефиниција,мнозинството на форумов практикува орален секс и ти испадна ненормален во сопствената дефиниција:smir:Бидејќи ти си еден од малцинството,ние што треба да ти направиме?:)Гледаш како им е на педерите сега?И они се обидуваат вака да докажат,исто како што ти го браниш своето (бидејќи те читав на таа тема,несакам да ја пренесам овде,само да ти споредам).
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Аверзија?Страв од кастрација а бе ајде обично психијатриско клише глупости.Се плашам од многу малку работи во животов а кастрацијата не е една од нив,

Аверзија: (лат aversio) 1. одвратност, гнасење, омраза, 2. нетрпеливост
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Без навреди.Не ме терајте да ве бришам и не пишувајте за да расипете дискусија.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Претходно рече дека мнозинството одлучува што е нормално.Според таа дефиниција,мнозинството на форумов практикува орален секс и ти испадна ненормален во сопствената дефиниција:smir:Бидејќи ти си еден од малцинството,ние што треба да ти направиме?:)Гледаш како им е на педерите сега?И они се обидуваат вака да докажат,исто како што ти го браниш своето (бидејќи те читав на таа тема,несакам да ја пренесам овде,само да ти споредам).
Што е основната цел на сексот освен она општо прифатено задоволство?Па да се продолжи човечкиот род, е сега педерите друга тема.Па можеби сум, не сега сериозно не сакам орален секс и нема ништо лошо во тоа.

Ајде луѓе поздрав сабајле имам работа и морам да одам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас воопшто не ти судам затоа што несакаш орален,само сакав да доловам ситуација во која сме на другата страна од мнозинството.Би сакала доколку може,од нашата дискусија,повеќе членови да извадат заклучок.Сите сме различни и имаме различни потреби.Затоа е најдобро секој да си гледа во својот кревет,бидејќи во различни ситуации,се наоѓаме во различни позиции,доколку плукнеме на една,ќе не плукнат во друга:wink:
Има цела тема за орален секс,мислам дека има твои истомисленици.Мое лично мислење е дека треба максимално да се ужива во сексот,да се вложува во него,да се бара многу,бидејќи тоа ни останува на крајот од денот.Ако и тоа не се погоди,да ти се плукнам во животот.

Поздрав буцио,благодарам за убавата дискусија,камо барем 50% да беа како тебе,ќе имавме за што да муабетиме,а не да набројуваме.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Претходно рече дека мнозинството одлучува што е нормално.Според таа дефиниција,мнозинството на форумов практикува орален секс и ти испадна ненормален во сопствената дефиниција:smir:Бидејќи ти си еден од малцинството,ние што треба да ти направиме?:)Гледаш како им е на педерите сега?И они се обидуваат вака да докажат,исто како што ти го браниш своето (бидејќи те читав на таа тема,несакам да ја пренесам овде,само да ти споредам).
А, нееееее би се согласил со вас, драга дамо дека мнозинството на форумов се изјаснило за, поради фактот дека има повеке членови кои ги глеам на панел, а не напишале сеуште на темава'

Кога ке се иѕјаснат, ке констатираме.:smir:


ИНАКУ НА ТЕМАВА

Курва во кревет несакам, затоа што курвата е секаде курва, ама па не сакам и некоја лепотица ала' Здрвена Марија.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А, нееееее би се согласил со вас, драга дамо дека мнозинството на форумов се изјаснило за, поради фактот дека има повеке членови кои ги глеам на панел, а не напишале сеуште на темава'

Кога ке се иѕјаснат, ке констатираме.:smir:


ИНАКУ НА ТЕМАВА

Курва во кревет несакам, затоа што курвата е секаде курва, ама па не сакам и некоја лепотица ала' Здрвена Марија.
Лошо куре:),прво препрочитај ја темава од почеток до крај,свати за каква „курва“ во кревет се зборува,потоа препрочитај ги сите теми за секс,па константирај сам:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас воопшто не ти судам затоа што несакаш орален,само сакав да доловам ситуација во која сме на другата страна од мнозинството.Би сакала доколку може,од нашата дискусија,повеќе членови да извадат заклучок.Сите сме различни и имаме различни потреби.Затоа е најдобро секој да си гледа во својот кревет,бидејќи во различни ситуации,се наоѓаме во различни позиции,доколку плукнеме на една,ќе не плукнат во друга:wink:
Има цела тема за орален секс,мислам дека има твои истомисленици.Мое лично мислење е дека треба максимално да се ужива во сексот,да се вложува во него,да се бара многу,бидејќи тоа ни останува на крајот од денот.Ако и тоа не се погоди,да ти се плукнам во животот.

Поздрав буцио,благодарам за убавата дискусија,камо барем 50% да беа како тебе,ќе имавме за што да муабетиме,а не да набројуваме.
Во денешново опшество премногу се става акцент на сексот премногу.Сексот може да биде задоволство ама може да биде и работа од која се страда и тоа многу.Има и многу други убави работи во кои можи да се ужива на крајот од денот пример успешно завршената работа,пријателот кој што го среќаваш после толку години и ти мило дека ја баталил дрогата преживеал и го дозавршува факултетот,добар филм, добра песна, добра дискусија на форум.Шетање по дожд едно два сати а јас без чадор за да го измија дождот тоа што не се мија хехехе.Има толку многу убави работи во овај живот а ние некаде низ тој пат сме ја изгубиле способноста тоа да го согледаме.А и сексот емногу убава работа.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Друже јес дека има мн други работи кои што можеш да ги работиш освен сексот али сепак ние сме сексуални суштества и на крај крајева на тој начин се продолжува родот а покрај тоа и сме нашле начин да уживаме во него и да не го користиме само како средство за продолжување на родот туку како начин да се ужива во животот за тоа УЖИВАЈ ! :)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Браво бре девојче ќе те земам за портпарол.Инаку не знам дали знаеш ама од општа култура не се одговара наместо друг.


Зависи изгрејсонце или зајдисонце е:pos2:.
Pa od kultura rekov deka ke se drznam da obajsnam umesto tebe.
I ti blagodaram za titulata sto ke mi ja dodeli kako portparol,od sekogas sum imala zelaba i eve mojot gospod bof gi slusnal moite molitvi ,te prati tebe i me udostoi.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
[zEUs];1845629 напиша:
Не сакам јас ,,курва,, во кревет :jaj: бидејќи нема тогаш да има емоции и се ќе биде само секс а љубов :nesum: ја сакам малце подолго предигре со многу додири и бакнување и многу романтика :back:
druže, posle predigru što očekueš od devojku?
taj ˝kurva˝ u krevet treba na svi tvoi predizvici da ti odgovori maksimalno i da da ti dodade jos nekoj njen predizvik.
znači da uživaš 100% i da si srekjan što gu imaš u krevet, a još posrekjan što gu imaš samo ti! ona e samo tvoja ˝kurva˝, zatoj što ti ga pravi kef u krevet, a emocie su tuj, i mnogo poviše izrazeni nego što misliš.


ps. nadam se deka ke razbereš za kakvu ˝kurvu˝ se zbori ovdeka
:salut::salut::salut:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
druže, posle predigru što očekueš od devojku?
taj ˝kurva˝ u krevet treba na svi tvoi predizvici da ti odgovori maksimalno i da da ti dodade jos nekoj njen predizvik.
znači da uživaš 100% i da si srekjan što gu imaš u krevet, a još posrekjan što gu imaš samo ti! ona e samo tvoja ˝kurva˝, zatoj što ti ga pravi kef u krevet, a emocie su tuj, i mnogo poviše izrazeni nego što misliš.


ps. nadam se deka ke razbereš za kakvu ˝kurvu˝ se zbori ovdeka
:salut::salut::salut:
Алелуја... praise the Lord... ем кумановчанец ем со разум. Токму тоа е муабетот и мојот став сине. :cuc:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
не знам зошто и самите себе се нарекувааткурви грото мажи сакаат жени сем педеритеако некоја жена има секс со маж не е курва или тоа го прави од задоволство или за егзистенција или нема што дтуго да работи за мене е курва оној кој подмолно ке ме зезне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom