„Канал 5“ купи три бугарски сапуници

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Не ми е јасно за што е темава, за сериите или за луѓе со мали куриња и бугарски пасоши кои сега тука ќе ни солат памет за патриотизам. Серијата се гледа дали е убава по тоа како е снимена, приказната, дали се добри актерите, а не дали е бугарска, турска или марсовска.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Не ми е јасно за што е темава, за сериите или за луѓе со мали куриња и бугарски пасоши кои сега тука ќе ни солат памет за патриотизам. Серијата се гледа дали е убава по тоа како е снимена, приказната, дали се добри актерите, а не дали е бугарска, турска или марсовска.
Токму така, браво за ова што си го пишал
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Требело да го прашаат дали ќе престанат да го даваат Lucky number Slevin, Стршленот, Наташа, Небесна јадица и Оркестарот на една младост оти навистина го отупеа со овие филмови ги даваат по најмалку три пати неделно.
Еве синоќа го даваа The Shooter, ако не си го фатил рачунај дека за година дена без да сакаш 4-5 пати ќе го гледаш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Едно време „Финална дестинација“ им беше редовен избор за во 4 сабајле.
 
П

Паспарту

Гостин
Сега филмовите со Љубиша Самарџич се во мода...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
го отекоја со Полицаецот од петлово брдо ,една иста епизода само ја фаќам на 5 плус
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Колку само ме иритираат малограѓански коментари, ама добро нели живееме во демократско општество па секој има право на глас. Само не знам дали истите тие слушнале за тоа кога Немаш нешто добро да кажеш, подобро да молчиш.

Како и да е, не знам зошто си земаме за право да коментираме за квалитетот на латиноамериканските, турски, бугарски, српски серии итн., кога самите ние немаме направено нешто добро и квалитетно (не сфаќајте ме буквално туку во поголемиот број на случаи).

Или ние веднаш сакаме да преминеме на нешто од типот на HQ серии? Хахаха. Смешки во боја. Нашиве квалитетни и талентирани актери ќе си остарат имитирајќи туѓи гласови. Ама ајде... да не одам во оф-топици. :cenzura:
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Лелее како бе од толку интересни серии кои ги гледа целиот свет нашле да купат баш бугарски?!?! :tapp: Аман веќе со овие сапуници шпански, турски па и бугарски!! :sick:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Колку само ме иритираат малограѓански коментари, ама добро нели живееме во демократско општество па секој има право на глас. Само не знам дали истите тие слушнале за тоа кога Немаш нешто добро да кажеш, подобро да молчиш.

Како и да е, не знам зошто си земаме за право да коментираме за квалитетот на латиноамериканските, турски, бугарски, српски серии итн., кога самите ние немаме направено нешто добро и квалитетно (не сфаќајте ме буквално туку во поголемиот број на случаи).

Или ние веднаш сакаме да преминеме на нешто од типот на HQ серии? Хахаха. Смешки во боја. Нашиве квалитетни и талентирани актери ќе си остарат имитирајќи туѓи гласови. Ама ајде... да не одам во оф-топици. :cenzura:
Можеби сме Американци ние што коментираме, нели од САД излегоа многу убави серии.
Ќе го коментирам секој производ кој ми се нуди дали е добар или лош или ужасен, безразлика дали некој наш ќе направи подобар или полош.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Можеби сме Американци ние што коментираме, нели од САД излегоа многу убави серии.
Ќе го коментирам секој производ кој ми се нуди дали е добар или лош или ужасен, безразлика дали некој наш ќе направи подобар или полош.
Никој не ги спомна Американците, а и не значи дека само од таму произлегле убави серии или пак ти само американски серии гледаш? Точно дека секој има право да коментира за нешто без разлика дали тоа ќе бидат позитивни или негативни коментари, ама сигурно не од типот Уау! Супер е! или Претераа со турскиве серии! итн. Не можам сега да цитирам бидејќи немам таков пост при рака.

Сакам да кажам дека кога веќе си решил да коментираш за нешто, прво погледни за што станува збор, анализирај, донеси заклучок (позитивен/негативен) па давај коментари со аргументи, а не врз основа на предрасуди. ;)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Никој не ги спомна Американците, а и не значи дека само од таму произлегле убави серии или пак ти само американски серии гледаш? Точно дека секој има право да коментира за нешто без разлика дали тоа ќе бидат позитивни или негативни коментари, ама сигурно не од типот Уау! Супер е! или Претераа со турскиве серии! итн. Не можам сега да цитирам бидејќи немам таков пост при рака.

Сакам да кажам дека кога веќе си решил да коментираш за нешто, прво погледни за што станува збор, анализирај, донеси заклучок (позитивен/негативен) па давај коментари со аргументи, а не врз основа на предрасуди. ;)
Амриканците беа само пример.
Што претераа со аматерски и лоши турски серии претераа да си бидеме искрени. Сериите кои се вртат по телевизииве (овие сапунициве) не понудија ништо посебно посебно, сите се никакви. И секако ќе речиме дека претераа на невидено затоа што сценаријата им се слични.
И ете и видовме и само се потврдува коментираното на невидено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom