„Бугари су ушли у Софију“ - тема за бугарски memes

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.183
Поени од реакции
35.089
И овие читале, читале...
Ама овие не знаеле дека читаат. :pos: :pos: :pos:

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.112
Поени од реакции
85.221
Маррррри, ја памтите?

Леле скроз заборавив на Маррри... :pos: какво легендарно видео нажалост подзаборавено ради популарноста на ривалката Кен Ли, која се прослави насекаде. Штета што веќе нема бугарски Идоли, Х Фактори и такви слични натпреварувања, бугарите се број 1 за вакви работи.

Да не бидам офф топик, мене најинтересни ми се бугарските преводи на холивудските филмови. Замунда врие од вакви ствари:

Crazy Stupid Love - Оглупели от лјубов
Bad Teacher - Палавата класна :pos:
The Inglorious Bastards - Безславните копелдаци
No Strings Attached - Секс до ддупка


Едит: Отидов на Википедија да прочитам нешто повеќе за Људмила Живкова, и кога ја видов сликава ќе се задавев од кафево :pos:

Што е ова, станала биста во 1978 година? :pos:
IMG_20230417_072551.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom