барам апликација

Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96

со која апликација за ајфон можам да го направам тријаголникот на сликата, само да линиите да се подебели и да биде малце по проѕирно да се гледа и долниот дел од сликата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
А да разбериш дека телефон си е телефон а не апарат за сликање?
Сликаш што сакаш и дома сечи, дотерувај ефекти ова она и прави како што имаш мерак... Ќе најдеш ефтин апарат со далеку повеќе мегапиксели од колку било кој телефон. Ако ти е до фотографија а не само да пишува „мејд вит мај ајфон “ ќе послушаш...
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
па телефоно е екста нема потреба од фотоапарат, а ти не си тај што треба да деле мозок кој шо да си купе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
па телефоно е екста нема потреба од фотоапарат, а ти не си тај што треба да деле мозок кој шо да си купе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мали не кревај галама, и јас користам iphone и имам едно аматерско канонче со АА бетерии од 12мегапиксели. По што сакаш кладба дека иста работа ќе е 10 пати подобро сликана со апарат од колку со телефон? Е сега ако си труп и не сакаш да одвоиш 3 минути и да користиш бар офис да ја средиш сликата на компјутер тоа не е мој проблем, седи и барај апликација а другите имаат супер програми на компјутер што ќе направат далеку повеќе од колку апликација на телефон...
ајт поздрав...
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Епа никогаш и триjаголник на сликата :) Обработи си ја у ПС па стави си ја у тел или најди си ПС или слична на неа за ИОС 100000000% мора да има. Прогуглај малце де.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Стави си ја сликата на компјутер, отвори ја во Adobe Photoshop, среди ја, и пак врати ја. Лесно и едноставно.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Tangent e апликацијата, остај ги нубовиве што солат памет.

Има и една друга подобра - Matter.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Tangent e апликацијата, остај ги нубовиве што солат памет.

Има и една друга подобра - Matter.
И добиј совршена перцепција на простор во квалитет и бистрина на фотографија како дигиталка од деведесетите... :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И добиј совршена перцепција на простор во квалитет и бистрина на фотографија како дигиталка од деведесетите... :D
A за Инстаграм или FB ти треба DSLR???
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
A за Инстаграм или FB ти треба DSLR???
Во право си , за слика на прстите од нозете на плажа доволна ти е чечкалица во песокот да ти држи центар. Погледни ја сликата што му е како пример. Која будала ќе оди да го бара онај совршен поглед а притоа да слика со технологија од времето пред наша ера...

Инаку со тие по 2 долари за апликацииве подобро чести некое девојче сладолед, бар ќе добиеш малку насмевка ако ништо друго за возврат...
 
S

silmarillion

Гостин
Апликација за слушање youtube у позадина додека работиш на друга апликација во ист момент?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom