Што јадете во моментов? (фото)

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
332
Поени од реакции
609
20161127_135140.jpg
Автоматски споено мислење:

Gosti najaveni od sinoka , vegeterijanci, bunav se so imav ovosje doma u mezevo :). Ja kako dobar domakin jadev kebapi, ama slika ne pustan od toa , mrsna e mnogy :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.122
Поени од реакции
3.476
Член од
22 јуни 2019
Мислења
353
Поени од реакции
465

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.069
Поени од реакции
13.690
Au ova vredi da se proba , nesto mu pravis ili gotovo vosje za jadenje e ? Izgleda epten slatko.
Така се јаде, нема многу шеќер, претпоставувам аргинин има доста и растителни влакна. Кога не е лето и никој не јаде убаво чувство е...еве прееска кило изедов :D
Ги има негде од крај на лето, темно зелени се лубениците, оваа година има во изобилие. Кора има два сантима ама нема везе. Ова и грозје уште имам, иначе сокче од смрзнати овошја, салата кога ќе се најадам 2 Кг сум потежок хахах
Некако наоѓам утеха во овие ствари затоа што не јадам месо и скари :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
3.955
Поени од реакции
11.552
Така се јаде, нема многу шеќер, претпоставувам аргинин има доста и растителни влакна. Кога не е лето и никој не јаде убаво чувство е...еве прееска кило изедов :D
Ги има негде од крај на лето, темно зелени се лубениците, оваа година има во изобилие. Кора има два сантима ама нема везе. Ова и грозје уште имам, иначе сокче од смрзнати овошја, салата кога ќе се најадам 2 Кг сум потежок хахах
Некако наоѓам утеха во овие ствари затоа што не јадам месо и скари :)
Хибрид,мелез од лубеница и диња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom