Што јадете во моментов? (фото)

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
278
Поени од реакции
482
Така се јаде, нема многу шеќер, претпоставувам аргинин има доста и растителни влакна. Кога не е лето и никој не јаде убаво чувство е...еве прееска кило изедов :D
Ги има негде од крај на лето, темно зелени се лубениците, оваа година има во изобилие. Кора има два сантима ама нема везе. Ова и грозје уште имам, иначе сокче од смрзнати овошја, салата кога ќе се најадам 2 Кг сум потежок хахах
Некако наоѓам утеха во овие ствари затоа што не јадам месо и скари :)
Se trydam i jas ponekogas , t.e se trydi zena mi da me drzi na salati i ovosje i sirenje i humus i ..... Ama eve ziva sreka denes e cel den na rabota i......
Автоматски споено мислење:

Ama kako dobar papucar vidi kolku kromidce i pipercinja staviv :)
 

Attachments

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.673
Поени од реакции
12.881
Se trydam i jas ponekogas , t.e se trydi zena mi da me drzi na salati i ovosje i sirenje i humus i ..... Ama eve ziva sreka denes e cel den na rabota i......
Автоматски споено мислење:

Ama kako dobar papucar vidi kolku kromidce i pipercinja staviv :)
Че те правиме веге...полека :)
Можеш да замислиш секој ден да одиш негде кај што се ти е скоро џабе што се врти на скара, пици, секакви егзотични видови на сирења, тестенини......највеќе ми е проблем вешалица :D
Ама се е тоа минато, освен сирењата. :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.671
Вегетаријанци ја не би примал за гости:toe:
Сега се поразмислив па и не познавам такви...
Не збори така, ќе завршат работа за у двор.
Една трева што имам, нема сама да се испаси :D
 
T

Torchyrus

Гостин
@Acid , ако се согласува @shutrak и останатите дај ако сакаш уреди го насловот малку...
Мене некако ми е мееех, не знам за другите ама би можело барем со голема буква да почнува, да има место помеѓу сега#шлапнете , шлапнете...не знам и колку е тој збор соодветен за прикачување слика/фото.
Како сакате ова е само предлог, јас објавувам на темава мада насловов не ми е нај нај...
На пример "Што готвите во моментов? " е профи...
"Што јадете сега? (фото)"
За ова нормално ако се согласи @shutrak и останатите...
Поодамна планирам да спомнам за ова ама Шумеча не е активна и нема на кого.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
30.722
Поени од реакции
18.939
,,, ajde moderatori fakjajte se za rabota,,, promena kako shto predloži torchi,,, (y)
@Acid , ако се согласува @shutrak и останатите дај ако сакаш уреди го насловот малку...
Мене некако ми е мееех, не знам за другите ама би можело барем со голема буква да почнува, да има место помеѓу сега#шлапнете , шлапнете...не знам и колку е тој збор соодветен за прикачување слика/фото.
Како сакате ова е само предлог, јас објавувам на темава мада насловов не ми е нај нај...
На пример "Што готвите во моментов? " е профи...
"Што јадете сега? (фото)"
За ова нормално ако се согласи @shutrak и останатите...
Поодамна планирам да спомнам за ова ама Шумеча не е активна и нема на кого.
 
На врв Bottom