Што читате во моментов? (со краток коментар)

Brainmachine

Прокрастинатор
Член од
30 април 2006
Мислења
137
Поени од реакции
7
„Браќа Карамазови“ од ФМД
 
С

Сатори

Гостин
Доаѓам по тебе и те водам со себе од Николо Аманити, интересно, испреплетено, ме релаксира доволно за да сакам да ја земам во рака и да продолжам да ја читам приказната во приказната. :)
Во последниов период се префрлив на италијански современи автори.:coffee:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Моментално ништо чекам да земам некоја добра книга, но овие 2 недели на плажа прочитав 4 книги
-Венчавка со Буда - Веј Хуј (интересна книга и сега очекувам ново дело на оваа писателка да видам што понатаму)
-Најголемиот трговец на светот- Ог Мандино (па има добри и поучни работи, но ништо посебно така да нови книги од овој автор не фала)
-Захир - Пауло Коелјо (реченицата ...треба да престанеме да бидеме она што мислиме дека сме, за да станеме она што навистина сме... објаснета во 350 страни, со тоа што отпочетокот навистина ми се допадна но како се ближеше крајот се повеќе не, па претерал малку со неговата фантазија Коелјо)
-Порака во шише - Николас Спаркс (ми беше при рака морав и по втор пат да ја прочитам, ја сакам книгава) :pipi:
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Сто години самотија - Г. Г. Маркес
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Фенг шуи-уредување на домот
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Добропознатата Пиреј од Петре М. Адреевски
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
моментално ја прочитав целестинско прорештво многу интересна книга
 
С

Сатори

Гостин
Само што ја завршив Идентитет од Кундера, идеите на писателот колку што ми ја јачаат психата, толку ми ја разрушуваат силата и вербата во животот.
Добар психолошки роман.
Тежок.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Моментално ја читам Физиолошка Психологија :coffee: за испит ми е :vozbud: кај и да е ќе ја дочитам и Татарска Пустина од Ден Браун :vozbud:
„Татарска пустина“ е од Дино Буцати. :)

И јас веќе почнувам со неа.
 
G

Giggles

Гостин
ja citam Memoarite na Albert Ajnstajn...Kire Ilievski...ama ne sum sigurna dali sakam da ja docitam :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom