Што треба да прават жените? Што се жените? (Никола vs жените)

С

Сатори

Гостин
Никола напиша:
го имам ова спомнато и претходно, али ајде пак..

жените се создадени за секс. Жената треба да го задоволи мажот сексуално и ако е потребно да вежба со друга девојка за да биде подобра во тоа, во ред е.
Затоа и лезбејските сцени не изгледаат гадно, затоа е и прифатливо девојчиња да се држат за рака и слично.
Сега, се разбира, не збориме за хард кор лезбо-феминистки кои мразат мажи од дно на душа.
Се работи за нормални девојчиња кои ете, сакаат да си поиграт малце :pos:
Жените се создадени за секс , а?:lud: :lud: :lud:
А мажите за што се ???:blabla:
Ако е така дај мажите да вежбаат со други мажи за да им биде појак сексот , инаку , тоа барем има смисла , о воа твоево е стварно 13 век , извини ако се навреди , само лезбејскиов дел си го вметнал некако , па да испадне модерна верзија , инаку сега фали уште да кажеш дека жената за мажот е создадена , е:bip:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady Satori напиша:
Жените се создадени за секс , а?:lud: :lud: :lud:
А мажите за што се ???:blabla:
Ако е така дај мажите да вежбаат со други мажи за да им биде појак сексот , инаку , тоа барем има смисла , о воа твоево е стварно 13 век , извини ако се навреди , само лезбејскиов дел си го вметнал некако , па да испадне модерна верзија , инаку сега фали уште да кажеш дека жената за мажот е создадена , е:bip:
темата беше за лезбејките и затоа ги споменав лезбејките.. цитатот е изваден од контекст ..побарај ја ќе си го најдеш одговорот.:)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Crazy P0Y0L напиша:
nikola "brat" ne sramis
think about that
размислувањата на многумина ме срамат и мене, али што е тука е..:)
 
Член од
18 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
0
Nikola mnogu razmisluvas so:bip: namesto da ja cuknes malku glavata i da ti proraboti malku mozoceto.

Imam samo edno da ti kazam............JA ZALAM MAJKA TI..... so vakov sin tesko deka se gordee. Osobeno poradi toa sto go mislis za zenite generalno.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
YESS напиша:
Nikola mnogu razmisluvas so:bip: namesto da ja cuknes malku glavata i da ti proraboti malku mozoceto.

Imam samo edno da ti kazam............JA ZALAM MAJKA TI..... so vakov sin tesko deka se gordee. Osobeno poradi toa sto go mislis za zenite generalno.
to samo so sakav da go pisam
nikola so mislenje imas za majkati ???
da ne me svakas pogresno OK!!??
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
YESS напиша:
Nikola mnogu razmisluvas so:bip: namesto da ja cuknes malku glavata i da ti proraboti malku mozoceto.

Imam samo edno da ti kazam............JA ZALAM MAJKA TI..... so vakov sin tesko deka se gordee. Osobeno poradi toa sto go mislis za zenite generalno.
Јас те жалам тебе и мајка ти или татко ти избери. Никој нема поголемо мислење за жените од мене, али најверојатно во вашите ситни и медиокритетни мозочиња таа тенденција не може да се регистрира. Извини али јас не сум крив за тоа, што си имате проблеми со себе.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Crazy P0Y0L напиша:
to samo so sakav da go pisam
nikola so mislenje imas za majkati ???
da ne me svakas pogresno OK!!??
не знам од каде потребата мајки да мешате? имате некоја едиповска желба или што е?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Никола напиша:
го имам ова спомнато и претходно, али ајде пак..

жените се создадени за секс. Жената треба да го задоволи мажот сексуално и ако е потребно да вежба со друга девојка за да биде подобра во тоа, во ред е.
Затоа и лезбејските сцени не изгледаат гадно, затоа е и прифатливо девојчиња да се држат за рака и слично.
Сега, се разбира, не збориме за хард кор лезбо-феминистки кои мразат мажи од дно на душа.
Се работи за нормални девојчиња кои ете, сакаат да си поиграт малце :pos:
eve na so mislam
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Crazy P0Y0L напиша:
ви посочив да го разгледате оргиналниот текст и што донесе до тој коментар.. Беше за лезбејките темата и така..аман, не го тапите и Фортуне ќе видиш убаво што си го поставила без претходна информација:))
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не се нервирајте па и вие со човекот, заклучоците и начинот на неговото размислување потекнува од начинот на комуникација и поставеноста на повеќето жени кон мажите во нашето општество во кое и мажот и да не рече нешто на жената едноставно поради пропатријахалното домашно воспитување ќе се обидува да му угоди на мажот, е сега за разика од пред 100 години се повеќе жени полека се адаптираат кон рамноправниот однос на жената кон мажот, и не се бунете бидејќи 90% од женските јузери тука што се припаѓаат на таа група женски особи кои сакаат рамноправност, а до сега не сум видел некоја права феминистка на форумов бидејќи сите што имаа феминистички изјави сеуште не стапиле во брак, па и самите не знаат како они би се однесувале во бракот.
 
Член од
18 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
0
Никола напиша:
Јас те жалам тебе и мајка ти или татко ти избери. Никој нема поголемо мислење за жените од мене, али најверојатно во вашите ситни и медиокритетни мозочиња таа тенденција не може да се регистрира. Извини али јас не сум крив за тоа, што си имате проблеми со себе.

Me interesira kakvo e toa golemo mislenje za zenite.......... da ti cistat, da ti perat, ili koga ke ti se prisaka za :sekss: ,tuka da bidat da te zadovolat.
Izvini no toa ne e golemo mislenje, tuku naprotiv toa e kako zenite da gi tretiras kako roboti.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
YESS напиша:
Me interesira kakvo e toa golemo mislenje za zenite.......... da ti cistat, da ti perat, ili koga ke ti se prisaka za :sekss: ,tuka da bidat da te zadovolat.
Izvini no toa ne e golemo mislenje, tuku naprotiv toa e kako zenite da gi tretiras kako roboti.
не знаш што збориш, размисли ти реков прочитај, па реплицирај..ми се троши толеранцијата кон глупи постови и глупи поставувачи на истите:)
не си играј со мојата волја за објаснување и за комуникација..
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
ragazza напиша:
Dovolno e da postoime :)
Основата на животот е во жената и со жената продолжува понатаму.
Без неа, нема ни некоја смисла за него.
На пример, каков живот е без пушење на сабајле, појадок на сабајле, ручек на пладне, секс навечер? Без жена....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom