Што треба да прават жените? Што се жените? (Никола vs жените)

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
JeCILaDy напиша:
Се кладам дека никогаш немаш осетено љубов.
Ај те молам ако мислиш да го тапиш вака и слично, на мсн сум nikola1981@hotmail.com, а воедно ја замолувам дивајн да ги избриши сите пораки кои немаат врска со темата..фала:)
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Никола напиша:
Ај те молам ако мислиш да го тапиш вака и слично, на мсн сум nikola1981@hotmail.com, а воедно ја замолувам дивајн да ги избриши сите пораки кои немаат врска со темата..фала:)
греота...стварно не ти е лесно тебе,нели имаш некој попаметен начин да привлечеш внимание мило?стварно е очајно ова...темава е во најмала рака бесмислена,ти или си тежок геј или си немал цура во живот;)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола напиша:
Ај те молам ако мислиш да го тапиш вака и слично, на мсн сум nikola1981@hotmail.com, а воедно ја замолувам дивајн да ги избриши сите пораки кои немаат врска со темата..фала:)
Ги префрлив тука мислењата дека се за тука ... има некои кои се само по еден збор реплика, ама ќе ги оставам дека на сите имаш вратено ... да не се изгуби смислата на вашите муабети де.:icon_lol:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ovoj Nikola ima stvarno mnogu glupavi razmisluvanja koi gi imaat samo 20% maksimum od maskite bez razlika sto on si misli deka site maski sme takvi.A i sigurno nema niedna zenska drugarka.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола напиша:
Сексот е моќ, сексот е доминација, секс без сила, не бива, врска помеѓу машко и женско без секс кој е обременет од некои новокомпонирани норми, не е секс. Сексот е резултат на животинскиот инстинкт и истиот нема никаква врска ниту со некакво емоционално поврзување, а ич па со она кое се нарекува љубов.
Сите оние кои го доживуваат на друг начин, или се жени, или не го доживуваат како треба:)
Да. Можам потполно да се сложам со ова, освен со последниот дел.
А бев во купатило и проверив. Жена сум.
Шо праиме сеа?
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
zenite treba da naucat da gotvat definitivno
 
С

Сатори

Гостин
Молам??? 13 век ли сме???

Не може жената да му служи на мажот , да го задоволува во секс или во било што друго.
Прво - жените во овој век , се рамноправни со мажите како и во предходниот , одамна се поминати тие , извинете што сум вулгарна , срања на мажите , дека жената треба да биде затворена дома за да готви и да му ги исполнува желбите на мажот во спалната.
Второ - нема што жената да вежба со друга жена за да задоволи маж , спред мене , чисти глупости:nesvest:
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Navistina me iznenadi sevo ova kazano od Nikola
Zar ziveeme vo Sredniot vek..
Zar ziveeme vo Tursko..
Sto se slucuva so del od mazite?
Zarem smetaat deka taka nie zenite ke im popustame cel zivot?
Ne toa nema da se sluci ,sega ziveeme vo Sovremeno opstestvo?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady Satori напиша:
Не може жената да му служи на мажот , да го задоволува во секс или во било што друго.
Прво - жените во овој век , се рамноправни со мажите како и во предходниот , одамна се поминати тие , извинете што сум вулгарна , срања на мажите , дека жената треба да биде затворена дома за да готви и да му ги исполнува желбите на мажот во спалната.
Второ - нема што жената да вежба со друга жена за да задоволи маж , спред мене , чисти глупости:nesvest:

Никаде немам напишано дека жената треба да прави нешто кое не го сака аман немојте да ми наметнувате некакви извадени од контекст мислења, ги имам 1100+, кој ќе ми реплицира на вакви теми кои имаат голем бекграунд и најразлични објаснувања, или нека ги прочита сите мои мислења или нека не ми се обраќа лично.

п.с. жената сака да ги прави работите напишани од мене, тоа не е мое кажано, тоа е универзално познато, тоа се основни работи кои треба да се знаат. Никаде не пропагирам нешто кое што веќе не е практично покажано дека делува.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Жената е суштество создадено од бога за да му прави друштво и да му угодува на мажот! Ова не е според мене, туку според библијата!:pos:...но знам дека сега еден куп членки од форумов, поготово феминистички ориентираните ќе ми се нафрлат со контра ставови:pos:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Mandrak напиша:
Жената е суштество создадено од бога за да му прави друштво и да му угодува на мажот! Ова не е според мене, туку според библијата!:pos:...но знам дека сега еден куп членки од форумов, поготово феминистички ориентираните ќе ми се нафрлат со контра ставови:pos:
нема гајле, секоја ќе си дојде на своето..од природата не се бега:)
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Ама дечки, не го напаѓајте Николче, греота е. Распрашајте се прво за неговото детство, сигурно ќе ги најдете причините зошто е таков. И на убијците кога им судат, прво им го разгледуваат психолошкиот профил...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Tanjushka напиша:
Ама дечки, не го напаѓајте Николче, греота е. Распрашајте се прво за неговото детство, сигурно ќе ги најдете причините зошто е таков. И на убијците кога им судат, прво им го разгледуваат психолошкиот профил...
Мора со навреди? Најди некаде каде имам кажано нешто кое не е валидно.
и аман со секакви имајте бе малку осет и почит, не се работи тука за навредување, се работи за размена на информации. Понекогаш не се согласуваме со ставовите на некого, но да ги квалификуваме луѓето на начин на кој ти и многумина го прават не е убаво.
Еве уште еднаш една реченица која не е коректна и точна. посочи ја и ќе зборуваме. Не сакам да пцујам ниту да навредувам. Немој ни ти ни останатите кои ми се обраќаат да го прават тоа. И јас сакате да ве пцијам..? Која е поентата на тоа?
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Ако почнам да те сфаќам сериозно, тогаш би била навистина многу навредена и повредена. А тоа не сакам.

Инаку, навистина вака размислуваш или тоа ти е само добар маркетиншки трик за привлекување внимание?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Tanjushka напиша:
Ако почнам да те сфаќам сериозно, тогаш би била навистина многу навредена и повредена. А тоа не сакам.

Инаку, навистина вака размислуваш или тоа ти е само добар маркетиншки трик за привлекување внимание?
Не продавам јас ништо, така да нема потреба од маркетинг.
Работите разбери си ги на начин кој на тебе ти одговара, јас нема да се мешам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom