Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
kaj mene nema pravilo koj treba da plaka i voopsto ne mi smeta jas da ja plakam smetkata ili samo mojto del,ako epten insistira togas vo red,ali ne sekogas.Glupo i ograniceno mi e "praviloto"deka maskoto treba da plaka..odamna sme ednakvi neli:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas koga imam плаќам, кога неам, јебига, а пошто сум во посериозна врска здравје, т.е женет, се знае, кој земал опари в новчаник со жена ми, но, најчесто она бидејќи јас заборавам пари дома,хехеххее.
Плус ми е интересно, кога ќе седнеме некаде, а не ни пишува на чело дека сме во брак, кенлерине ме гледаат као да сум од марс, дека она вади пари. Понекогаш и под маса и давам пари, за да она плати, затоа што сељачааната наша мисли дека машкото мора секојпат да плаќа.

Инаку, порано ич не ми беше гајле кој плаќа, важно да се плати, да не миеме чинии.
важно е да се има убав помин во убава врска, па кој има нека плати, еднаш, дваш едниот, друг пат другиот, кој кур.
Нема да се заебе врската ако некој плати.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Хех, не ми е битно кој ќе плати, важно да се плати. Пример она платила, ондак ја сум на ред у следечи кафич или било каде. :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
mene mi e mnogu glupavo davoja da me casti, a i do sega ne mi se desilo da nemam pari pa da ostavam taa da plati.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ем, алал вера, платата мора да ти е огромна. за разлика од пустите и кутри хајвани, по светов и МК, кои ете, сметаат дека еднаквоста меѓу половоте е повеќе од празни зборови. Или?
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
pola pola najveke mi se sviga....neretko jas plakam se.posebno ako znam deka nema pari nekam da mu e bezveze i radi toa da sedime doma.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ја те викам....ја плаќам
ти ме викаш...е сеа ебига,ќе платиш ти
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Jas sum za plakjanje pola pola i mnogu se nerviram koa nekoe masko ne prifakja zenskata da plakja za nego(demek ne bilo toa dznetlmensko) i mnogu mi e nezgodno u takvi situacii ama toa se kompenzira so toa shto nareden put ti plakjash:icon_lol: I nema zaso da misli: Lele kako moze zensko da plati za mene..ednostavno neka go prifati toa deka ne sme u crtan film koga mashkoto ja stava jaknata da pomine zenskata pokraj vir...ej zabegav malce:lud:

[Едитирано од FortunE: во иднина пишувај со црни букви]

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Менди, а бе, ќеф ми е понекогаш, ОК.
Романтика, курац, палац, ти текнуе??
Инаку, како што рече Лу, кој вика плаќа, на крај, преебуење, токму доаѓа.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
najcesto koga sum so zensko drustvo insistiram jas da platam, ne znam zosto no taka mi se cini najpravilno, taka sum naucen, no imam nekolku dragi prijatelki so koi cesto izleguvame na kafe i so koi edinstveno nesto za koe se karame e koj da plati bidejki ne mi dozvoluvaat se jas da plakam pa se menuvame najizmenicno.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Garfield напиша:
Менди, а бе, ќеф ми е понекогаш, ОК.
Романтика, курац, палац, ти текнуе??
Инаку, како што рече Лу, кој вика плаќа, на крај, преебуење, токму доаѓа.
Abe vidi nemam jas nishto protiv romantika,bash naprotiv :wub:I'm a hopeless romantic:wub: ama pa mnogu sakam ramnopravnost :je:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Hehehehe, Mistik, курооффф, се знае, за уан најт стенд мужејте се пребуват од плаќање, затоа, ако не добијат, ондак, лути се донемајкаде.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Bas bi sakala da iskomeniram asalno ama so znam mi e,ama aj ke pisam nesto.Pa mene ne mi e bitno koj plaka,nacesto naizmenicno,na pocetokot glupo mi bese da plaka toj ama posle so se vika nasi sme si pa si plakame ednas toj ednas jas,a i zavisi koj kolku ima taa vecer,ne planirame doaga spontano.
 
Член од
1 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
najcesto jas plakam ama ponekogas koga insistira ja ostavam i zenskata da plati.sega sme podolgo vreme vo vrska i ne e mnogu vazno a na pocetokot mnogu se lutese koga jas plakav ama mene inaetot mi e golem i ko ke zapnam ko pijan za bandera ne popustam nikako.a po podolgo raspravnje sledi i malku::blabla: ne majtap nikogas ne sum udril zensko,taka me vospitale

by da way mnogu ubo kaza garfield vazno e da se plati da ne mieme cinii ili da jadime kotek:D
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
imav podolga vrska,na pocetokot on insirtirase da plaka i da me casti ama ja nejkev sakav sekoj da plaka za sebe ili ja sve da platam,pa posle ednas plakase on ednas jas, taka si bevme ednakvi.problem e sto mrazam nekoj da me casti,da mi plaka za toa sto jas sum go piela,izela ili sto i da e.bas vcera bef na kafe so dugar i koga ja donesoa smetkata koga vidov deka se faka za dzeb odma mahinalno i dadov pari na kelnerkata.neznam zasto ama ne se osekam prijatno koga me castat,se osekam dolza neznam zosto :icon_lol: ima slucaevi koga deckoto e pun ko brod i on non stop plaka za pijacki,iskacanja,taksi,jadenje a zenskava ic k** ne ja boli,ima ona pari ama ne gi trosi.neznam kako ne im e sram na tie deevojki da gi izdrzava decko im :lud: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom