Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ζαϊκο

Што си најдов денес, леле, леле! :aplauz:
Цела колекција од егејски песни и ора. Педантни Грците, сѐ си документираат и дигитализираат. И си ги пазат како нивни. Нашиве патриоти нека си ги слушаат Тозовци и Јашари.

Видеото со опис „Μακεδονία, Γη Ελληνική!“ е чисто за сеир. :ROFLMAO:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Aj најди кој пеј и чекам одговор да видиш :D Имењак ти е. Ќе бидеш изненаден.

Инаку вчера решив да пуштам MTV и да слушам рандом музика. Ја пуштија песнава. Со внимание ја ислушав и бев прилично изненаден колку истата е добро сработена и носи во себе нешто од Ник Кејв, од Мадругада, од Чкорчињата. Претпоставував дека на јутуб ќе биде некој непознат бенд, па ја пишав в телефон да не ја заборавам и ете сега ја преслушувам пак.
Треба да го расчепкам бендов дефинитивно.


The Strange - Tonight I'll Say Anything
Мислиш на Дарио нели? Епа ме убедуваше дека сигурно сум го знаел а мени никако не ми текнува, ни сеа коа гуглав за него пак не ми текнува. И ми рече дека сум го разочарал оти не сум ја знаел песнава и бендот :icon_lol:

Margartina Hristoska - Dolga Nokj

интересно било да чепкаш низ нашава музичка историја.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мислиш на Дарио нели? Епа ме убедуваше дека сигурно сум го знаел а мени никако не ми текнува, ни сеа коа гуглав за него пак не ми текнува. И ми рече дека сум го разочарал оти не сум ја знаел песнава и бендот :icon_lol:

Margartina Hristoska - Dolga Nokj

интересно било да чепкаш низ нашава музичка историја.
Од макфест и заглавил :D Има таму нешто, пробај и тро наназад Мадригали, Шпато, Диме Попоски, Зафир е ок........има материјал.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Од макфест и заглавил :D Има таму нешто, пробај и тро наназад Мадригали, Шпато, Диме Попоски, Зафир е ок........има материјал.
Одлични музичиња имало од макфестов. Никад немам толко обратено пажња на наша музика. Тие неколку 20 песни на кој се палиме ние младиве си и вртев нон стоп сеа веќе нешто поразлично вкуси моето уво. Одлични.

Intervali - E, da sakas
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
JACQUES HOUDEK - Nov čovjek

Пеач од Хрватска кој за мене е еден од подобрите пеачи на поп музика таму. Пее растура, поготово оваа песна му е ежење до максимум и текстот и музиката и вокалот негов.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2016
Мислења
7
Поени од реакции
2
Интересна песна која (лично мене) ми овозможува да се опуштам. И другите песни од истиот артист/ка се добри, дајте им шанса (за љубителите на електронска музика).

Vanic x Tove Styrke - Borderline
 

Kajgana Shop

На врв Bottom