Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Член од
22 август 2022
Мислења
276
Поени од реакции
974
Песнава погоре е уметничко дело, текстот значи буквално поезија, такви лирски елементи има, имам пуштенo и солза. Мене омилена ми е рок балада верзијата на Пикник (општо многу ги сакам), а спотов ми беше инспирација да го гледам филмот кога студирав. Тогаш Пикник и Новолунние ми беа thing

 

Византиецот

Бета маж, со темнорубин вкус на Алфа.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.470
Поени од реакции
5.777
Don't let the bastards get you down, turn it around with another round.
и чаши високо

 

Kajgana Shop

На врв Bottom