Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
од концертот во Париз, мислам 1966... Тапанарот кој е во гро план е познатиот Chris Slade кој подоцна, кога се распадна групата на Том Џонс премина кај Манфред Мен, Ураја Хип а долго беше во AC DC
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
го слушам и гледам Тома Здравковиќ, клип стар, Ц/Б од Ју Тјуб, ама не смеам да го линкувам да не ме Тужат :cool: , таму пишува
Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!
.. значи Гуглајте на Ју Тубе

Toma Zdravković - Ljubavi živote moj - ( Official )

Пази сега, ова е од 1969+ некоја година, а слична финта со Смотра на девојките ја има во овој клип од од Мис Ворлд 1984 од Том Џонс, на песната мој тип на девојка..

 

Red Zurla

Kill The Programming
Член од
29 јули 2021
Мислења
1.297
Поени од реакции
3.224
таму пишува
Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!
.. значи Гуглајте на Ју Тубе
Не се плаши слободно постирај... Браво за споредбата има смисла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom