Што правите кога се чувствувате осамени?

B

Borg_Drone

Гостин
Ме удира во глава шизофренијата и шкртам по ѕидови.........
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Гледам филм, жанр: драма. Пожелно е во филмот да има особи осамени како мене, колку да не ми биде толку мизерно.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
za da ne se cuvstvuvam osamena nesto rabotam ili slusam muzika ili gledam televizija ili pak nesto drugo.:(
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 14:06 ---
za da ne se cuvstvuvam osamena nesto rabotam ili slusam muzika ili gledam televizija ili pak nesto drugo.:(
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Мислам на таа што ме натерала дака да се чувствувам
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Поебачко чуство од то нема. Едноставно сакаш да бидеш сам во својата соба или да излезеш сам, да не те замара никого, да си седиш или да слушаш музика и слично... за да можеш да размислиш околу некои работи за животот и слично. Само незнам шо ќе се мисли, ко и така нема да најдеш решение... само се малтретираш дополнително и тоа те мачи уште повеќе.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Поебачко чуство од то нема. Едноставно сакаш да бидеш сам во својата соба и.
алал да ти е ме врати децении назат!

Ќе начулиш уши некој да не дојде, ќе се подпокриеш со ќебенце а палома на дофат од рака....
ебате клецкањето ко ќе ти се погоди дркањето!
 
A

AnFem

Гостин
Обично гледам да бидам сама. Уживам дружејќи се со себеси!
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Германците го имаат решено овој проблем
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Како можеш да се почуствуваш осамен на овој свет со неколку милјарди луѓе? Ако ти е досадно земи гледај некој филм, читај книга, слушај музика, :drk:-ај , излези со некоја женска на кафе. и то је то. Барем ова го правам како дневна рутина пошо никогаш не ми е досадно :)
Dosadno i osameno ne e isto, postoi golema razlika. Moze da ne si osamen , vo drustvo, a da ti e uzasno dosadno. I obratno, da ne ti e dosadno, da si vo drustvo site se seguvaat, a ti i dalje se cuvstvuvas osamen..
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Си прам нов карактер на wow.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Dosadno i osameno ne e isto, postoi golema razlika. Moze da ne si osamen , vo drustvo, a da ti e uzasno dosadno. I obratno, da ne ti e dosadno, da si vo drustvo site se seguvaat, a ti i dalje se cuvstvuvas osamen..
Епа знам де, ама и ако си осамен можеш да ги правиш горенаведените работи за да не се чувствуваш осамено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom