Што пиете рано наутро?

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
У мое време, демек кога бев млад де, вода насабајле пиеа тие што претерале со ракија навечер ;)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
У мое време, демек кога бев млад де, вода насабајле пиеа тие што претерале со ракија навечер ;)
Е с'к пиев ракију од сабале, а не воду. Нели клин с'с клин се избива. :)
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
чаша вода со половинка цеден лимун.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Овде ли коментираат или се чудаци или светов забегал. Јас мислев дека ништо освен кафе не се пие од сабајле...или сум останал диносаурус:confused:
Топло нес кафе црно без шеќер и млеко и онака не функционирам во првите два часа :coffee:
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
пиењето кафе на празен стомак го зголемува производството на гастрична киселина.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Едно прашање до тие што пијат вода насабајле: Ви бара организмот или оти сте прочитале дека е здраво?
Здраво е да се пие една лажица сребрена вода само. :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Здраво е да се пие една лажица сребрена вода само. :)
Не ми беше прашањето што е здраво!
По таа основа ќе се појават специјалисти овде што ќе тврдат дека по едно живо жапче на штесрце е најздраво!
Сакав да знам дали им се пие вода или така прочитале?
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
зборувам за мене, вода ми се пие одма штом станам, а не дека сум прочитал некаде итн. За кафето знам дека ствара киселини на празен стомак, и тоа го кажувам од искуство па затоа и не го практикувам на гладно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.790
Поени од реакции
21.194
Не ми беше прашањето што е здраво!
По таа основа ќе се појават специјалисти овде што ќе тврдат дека по едно живо жапче на штесрце е најздраво!
Сакав да знам дали им се пие вода или така прочитале?
Pa ako ja preterale vecerta so aktivnosti sabajle vodata ima neocekuvano blagoprijaten vkus :toe:.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Pa ako ja preterale vecerta so aktivnosti sabajle vodata ima neocekuvano blagoprijaten vkus :toe:.
Тоа го знам од лично искуство :pos: Него ме интересираше да не се од типот 10 000 чекори дневно, три литри вода и дрн дрн теории кои немаат ама баш никаква научна поткрепа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom