Што пиете рано наутро?

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Еве ви тема за чај.
Зелен можеш да комбинираш со нане, лимон, кардамон....не е лош.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Zelen caj dva pati u zivot sum se napila I mislam deka pogrozno nema nisto....bljak
Crn, zelen i najnovo bel, sve ti e toa isto, zavisi vo koj stadium na zrelost e sobran listot! E sega i jas ne go mozam, ama ete zena mi po navika pie i smeta deka e polezno. Mene me ubiva taninot vo tie caevi!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Kafe mi e prvo, a posle mozam da plaknam creva so nekoj ovosen caj na pr.jabolko so cimet, malina, kapina...a od limon nesakam...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Татко ми пие зелен чај навечер со надеж дека ке му помогне да ослабне. Пробав и јас еднаш и не знам зашто им е бљак на луѓето...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јас па имам пробано со чај наутро ама го исповратив:(
Чај каков што ние Македонците го разбираме, во основа се ароматични треви и цветови( нане, маточина, липа, кантарион...) и не верувам дека од нив може да имаш проблем! Од друга страна ориенталните чаеви(црн, зелен,.....) имаат многу танин и ако си со начаран желудник, толку од приказната!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
нели е срање кафе на празен стомак?
Оти на празен? Абе тоа ти е еден од најдобрите лекови против бацили!
Ама си бара процедура: прво лажица мед, па кафе, па една ракија не послаба од 50 степени ;) :свиркам:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Чај каков што ние Македонците го разбираме, во основа се ароматични треви и цветови( нане, маточина, липа, кантарион...) и не верувам дека од нив може да имаш проблем! Од друга страна ориенталните чаеви(црн, зелен,.....) имаат многу танин и ако си со начаран желудник, толку од приказната!
Да да, за чај зборам. Тешки ми се да ги пијам на празен стомак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom