Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
a da probas prvo ti da najdes nekoja takvaa pa posle da kenjas da vidis deneska kako se zadrazava milionerka a ti da se grebes cigari od drugarite
штом веќе си ја фатил можеш и да ја задржиш, но самото тоа што ти ја гледаш над тебе си ја изгубил вредноста, го снемало предизвикот и не си и веќе интересен.
Како и да е тоа што немаш повеќе пари од неа нека ти биде мотивација и предизвик да успееш во животот и никогаш повеќе да нема типка која ќе те одјебе само ради тоа што има повеќе од тебе.
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Јас од последната врска научив дека не сакам да бидам во врска.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Дека треба да отворам очи. за да наредната ми биде подобра. Од грешки се учи...

Јас од последната врска научив дека не сакам да бидам во врска.
Аххх, Љубов :)
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Да не матам празна слама и да изгледам очајно ќе го кажам само најдоброто што го научив.
Како се прави тартар сос. :vozbud::pos:
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
најголемата лекција од моите т.н. врски е да не се откажувам и тек сега сфаќам дека никогаш порано не сум ни сакал вистински туку сум навикнувал на личноста со која сум бил, па после раскинувањата не сум можел сам да продолжам, уствари сум мислел дека не можам. фала ви бивши на сите што сте ме оставиле(претежно вие сте ме оставале мене) зошто ако сега сум бил со некоја од вас, нема сомнение дека ќе сум живеел нечиј туѓ живот во сопствената илузија. фала ви од срце:icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
18
Поени од реакции
17
научив дека во секоја наредна врска треба да влегувам со предпазливост и мала доза на неверување
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Научив дека сепак постојат совршени личности :D
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Научив дека треба малце построг да бидам,да неверувам толку лесно,и да бирам со каква ќе бидам...подобро помала,да се научи девојчето дур е мало;)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
Научив дека треба малце построг да бидам,да неверувам толку лесно,и да бирам со каква ќе бидам...подобро помала,да се научи девојчето дур е мало;)
Немој бе , ке те затворат аман !:pos::pos:
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
75
Поени од реакции
38
nauciv da sakam, a mojata bivsa devojka nauci da go prima vo gz, ocigledno nisto drugo ne naucila
 

Kajgana Shop

На врв Bottom