Што научивте од последната врска во која бевте?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да го пишувам постов со листа или со набројување? :)
Секоја врска си носи свои благодети, свои несогласувања за некои работи, кои откога ќе станат чести и гласни знаеш дека пукаат како конци кај тенко палто кое го носи предебел човек.
Дефинитивно нешто што убива врска е екстремната љубомора. Во ред е да има мала љубомора, заради адреналин но честото карање околу тоа, уште повеќе шпионирањето, контролата и провокациите кој со кого излегол денеска се главниот фактор заради распадот на нешто што било градено со партнерот.
Секако сето ова наброено си зависи од човекот кој истото го прави, т.е претендира да бара влакно во јајце. Едни приоритети има човекот кога на пр. влегол во врска на 20 години, а сосема други кога искача од неа на пр. на 24.

Затоа знам дека во иднина нема да си дозволам да владее болната љубомора, караниците, жестоките расправии, ќутењето меѓу партнерите повеќе од 10 мин. од немање желба за правење муабет како резултат на пред малку наброените негативности. Во ред се расправии, дискусија, несогласување околу некои работи, се е тоа нормално не можеме сите да имаме исто мислење за се, но екстремните урлања кои ги слуша цела зграда, заради кои тераш се у пи*ку матер знам дека за мене се минато.
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
сватив дека ништо не е и нема да биде ни блиску до идеално. ништо не е ко шо замислував дека треба да е. некој ја сака драмата повеке од мирот, можеби мирот им е монотон. да, кога нема вистинска љубов а мислам дека нема ни да има во иднина..од неа кон мене
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Сватив дека машкиве не треба премногу да ги слушаат девојките или да се папучарат како сакате затоа што тоа здосадува .. ете тоа го научив од последната врска која што беше заснована само на папучарење година дена и премногу ми здосади .. Барем тоа е мое мислење за другите не знам :D
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
ништо не научив, се си знаев , а и немаше што ново да ми покажи девојчето, затоа што не беше искусна со врски беше многу возбудена :vozbud:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Многу научив...сфатив дека имало „кретенки“ кои биле само од корист,и кој на крај не заслужиле ни о фаца да ги погледнеш...али од друга страна,среќен сум што пред летен колосеум и ја кажав цела вистина у фаца,можеби тоа ја болеше дека е ку*ва и се натака (да не набројувам),ама мене важно ми дојде убаво на душичката:vozbud:
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
мислев на тоа дали таа особина да се биде кретен е позитивна или негативна?
kakvo prasane sekako deka negativna.......i jas so tek na vreme radi niv sum stanala kretenka, ne veruvam an nikoj i se ponasam idiotski......sega imam fin decko i ejkam so nego da se ponasamtaka ama pa si vikam deka e takov na start,posle natamu i toj ke ispadne ist
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
kakvo prasane sekako deka negativna.......i jas so tek na vreme radi niv sum stanala kretenka, ne veruvam an nikoj i se ponasam idiotski......sega imam fin decko i ejkam so nego da se ponasamtaka ama pa si vikam deka e takov na start,posle natamu i toj ke ispadne ist
Епа видиш, ти ради нив си станала кретекна. Можда и тие со тек на време биднале кретени поради многу кретенки.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
.... научив дека после се јас сум таа што е со крената глава, храбра, независна, која знае да ги цени и препознава вистинските вредности кај луѓето и да ужива во малите нешта кои и ги нуди животот. Доволно научив така?!
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Научив дека не треба да се мешашсо женска што има повеке пари од тебе ке те ебе кога и да е биди сигурен ке нае не подобар туку сто има повеке пари од неа
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
Научив дека не треба да се мешашсо женска што има повеке пари од тебе ке те ебе кога и да е биди сигурен ке нае не подобар туку сто има повеке пари од неа
што не си успеал да ја задржиш не ја предавај одговорноста на парите туку на себеси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom