Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Od poslednata vrska nauciv deka kolku i da si dobar kolku i da ja sakas i cenis dzabe e zena e zena bes 2 k.... ne umira taka da i posle vrska koja traese 7 god ona mene me zaeba i me ponizi so toa sto go napravi no do den denes ne ja ni mrazam ni niss go svativ toa kako greska nejzina so koja ona ke si pati vo zivotot a ne jas jas sum si pak sreken i gord ali se e skolo vo zivotot
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Не ми се свиѓа тоа ЖЕНИТЕ ретардирани. Има и МАЖИ исто толку ретардирани. Имам одличен пример за тоа, но не би го пишувала тука, но верувај ми има. Битно е сам да не дозволуваш такво нешто. Ако не дозволиш како би имало? За таков пристап зборев.
Не реков дека нема и ретардирани мажи. Но сепак, не ми се случило до сега да сретнам жена која нема ретардација од типот за кој правиме муабет.
--- надополнето: Nov 16, 2011 7:52 AM ---
Секој има право на свое мислење...а за мене нечие мислење не претставува ФАКТ ;)
Факти постојат, дури и ти самата на извесен начин потврди дека е така. Кој ги гледа, може да ги види и ги прифаќа а кој не, веќе е прашање на лична (да не речам женска) суета, или неможност да се согледаат нештата објективно.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Не реков дека нема и ретардирани мажи. Но сепак, не ми се случило до сега да сретнам жена која нема ретардација од типот за кој правиме муабет.
--- надополнето: Nov 16, 2011 7:52 AM ---

Факти постојат, дури и ти самата на извесен начин потврди дека е така. Кој ги гледа, може да ги види и ги прифаќа а кој не, веќе е прашање на лична (да не речам женска) суета, или неможност да се согледаат нештата објективно.
Поентата ми беше друга, а ти ја дотера до дискусија дали е факт или не дека жените се ретардирани или поретардирани од машките :rolleyes: Тоа шти јас сакав да ти го кажам, дел од мое сопствено искуство, дел од искусвото на други околу мене, ти не го разбра, така да нема што да се дискутира за ова понатаму ;)
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Od poslednata vrska nauciv deka kolku i da si dobar kolku i da ja sakas i cenis dzabe e zena e zena bes 2 k.... ne umira taka da i posle vrska koja traese 7 god ona mene me zaeba i me ponizi so toa sto go napravi no do den denes ne ja ni mrazam ni niss go svativ toa kako greska nejzina so koja ona ke si pati vo zivotot a ne jas jas sum si pak sreken i gord ali se e skolo vo zivotot
so be:confused: te izvarala a ti pak so nea
--- надополнето: Nov 16, 2011 11:18 PM ---
jas nauciv deka ako fatite so 25 god mnogu ubava i nevina devojka ic da ne se zanesuvam deka taa e bas normalnata i vistinskata naprotiv taa e bas najzanikade zs ako bila normalna ke si imala decko ili ke bila u brak :notworthy:
 
D

devojcence

Гостин
pa povekje raboti megju koj:
1. ne ponizuvaj za da dobies ljubov
2. ljubovta e rabota sto se slucuva sponatano i neocekuvano.
3. sakas ili nekjes.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
so be:confused: te izvarala a ti pak so nea
--- надополнето: Nov 16, 2011 11:18 PM ---
jas nauciv deka ako fatite so 25 god mnogu ubava i nevina devojka ic da ne se zanesuvam deka taa e bas normalnata i vistinskata naprotiv taa e bas najzanikade zs ako bila normalna ke si imala decko ili ke bila u brak :notworthy:
Ne bre kako pak so nea nema sansa :D :D koga bev toj period zabegan i rekov ke ti prostam i probav ama 2 dena samo izdrzav :))) dzabe e neli se desilo nema prostuvanje toa e veke samo macenje
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Ne bre kako pak so nea nema sansa :D :D koga bev toj period zabegan i rekov ke ti prostam i probav ama 2 dena samo izdrzav :))) dzabe e neli se desilo nema prostuvanje toa e veke samo macenje
mene mi se sluci toa vo prvata vrska idevme 2 god ej ama sum ja fatil na delo pa i udriv eden kutek ama masko nemam tepano taka nea kako so sum ja tepal i posle kutekot za nea pak bev edinstven na svet no zdabe e ednas ko za stoiednas nema prostuvanje o_O ama najglupa rabota e toa ke se ebnam na kratko i ke iskoci na kraj od dva ku.. ni na eden ili obratno od pic.. niedna :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
mene mi se sluci toa vo prvata vrska idevme 2 god ej ama sum ja fatil na delo pa i udriv eden kutek ama masko nemam tepano taka nea kako so sum ja tepal i posle kutekot za nea pak bev edinstven na svet no zdabe e ednas ko za stoiednas nema prostuvanje o_O ama najglupa rabota e toa ke se ebnam na kratko i ke iskoci na kraj od dva ku.. ni na eden ili obratno od pic.. niedna :)
A ne ne porano ja imav udreno ama svativ deka ne e vo red posto i jas imam sestra i sega nekoj da ja mavne mislam deka dusata ke mu ja izvadam i tolku bese ja nemav udreno i na krajov pomisliv i na taa varijanta ama si rekov bar po dobro neka me pamti ....fakticki ona ja zaeba rabotata a jas pak so ubavo zavrsiv :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Научив да ценам и сакам.А најважно научив да не чекам и да го искористам времето што е можно подобро :)
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Што научив, колку научив. Премногу магливи, недефинирани параметри. А и дал е битна информацијата ако не е обработена?
Од друга страна, сфатив...заклучив дека сум среќен во врска. Очигледно, нели?
Но во мојот случај, среќата не е дел од она што ме прави мене. Не станува збор за тоа дали јас заслужувам да бидам среќен или не.
Во животот она што го добиваш нема врска со тоа што си го заслужил, или по мое кажано When life gives you lemons, squeeze them in the motherfuckers eyes.
Се работи за она што ме дефинира мене.
Мојата среќа делува деструктивно на мојот вистински идентитет.

Среќата е она што ме ослабува, го убива оној дел од мене кој го одржува во живот духот на креативноста.
Нека звучи фејк, не ми е битно.

Отсекогаш сум бил осамен и мизерен, непријателски настроен према се што ме опкружува. Или барем со недоверба.
Не само што се мои карактерни црти, извици на мојот темперамент, туку и се токму она што ми ја влева најголемата инспирација.
А како би јас во врска, онаму каде што довербата е задолжителна?

Си вршам минимален притисок додека среќата е опојна, и не дозволува да се скршам.
Но не дозволува ниту да искрсне вистината, ја мутира во нешто топло,
а јас го сакам студот.

Осамена религија. Осаменоста е моја религија.
Последното поглавје започна со песната Кога си сам. Се прашував, И сега што, кога си сам?
Одговорот е толку едноставен. И ме враќа во колосек.
 
S

Sattva

Гостин
Осамена религија. Осаменоста е моја религија.
Премногу бетовеновски! :)

Инаку, јас ќе си дозволам да те корегирам и да ти посочам дека всушност САМОТИЈАТА е она на која ти можеби бескрајно и се предаваш и каде се чувствуваш заштитено. Осаменоста е отсуство, а Самотијата присуство на себе си. Кога сите би биле “присутни“, не би имале потреба од таа очајничка потрага по другиот и кукавичко прибегнување во него, за кое се лажеме дека тој можеби сепак ќе успее да ја пополни таа огромна празнина.
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Премногу бетовеновски! :)

Инаку, јас ќе си дозволам да те корегирам и да ти посочам дека всушност САМОТИЈАТА е она на која ти можеби бескрајно и се предаваш и каде се чувствуваш заштитено. Осаменоста е отсуство, а Самотијата присуство на себе си. Кога сите би биле “присутни“, не би имале потреба од таа очајничка потрага по другиот и кукавичко прибегнување во него, за кое се лажеме дека тој можеби сепак ќе успее да ја пополни таа огромна празнина.
Се разбира, Бетовен :)
Но јас од себеси барам креативност по секоја цена, дури и ако е потребно да црпам инспирација од моите најдепресивни моменти.
Руските композитори беа генијални во тоа.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
A ne ne porano ja imav udreno ama svativ deka ne e vo red posto i jas imam sestra i sega nekoj da ja mavne mislam deka dusata ke mu ja izvadam i tolku bese ja nemav udreno i na krajov pomisliv i na taa varijanta ama si rekov bar po dobro neka me pamti ....fakticki ona ja zaeba rabotata a jas pak so ubavo zavrsiv :)
ее ти порано а јас до тогаш не ја ни опцув ни едно влакно не и фалело ни никој не смеел влакно да и скине сум се однесувал ок како дечко ама џабе било требло да бидеш идиот :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
ее ти порано а јас до тогаш не ја ни опцув ни едно влакно не и фалело ни никој не смеел влакно да и скине сум се однесувал ок како дечко ама џабе било требло да бидеш идиот :)
Pamet za drug pat i jas toa svativ samo gubre so niv poveke ke te sakaat i cenat :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom