Што направи Заев за Струмица

Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Прашај уште 100 пати, таков список нема да добиеш... Ама затоа ќе ти повторуваат дека Заев ставил во џеб 8 милиони... Бичиклиски им кажал!



Абе апло ако ти рекол бициклиски дека зајо украл 8 милиони евра, што не ти каже колку украле неговите лидери и колеги на функција, или вмрото комплетно. или пак тебе ти е криво зајко што не ти дал дел од колачот.
П. С. ови краду ал нама не даду... ЖАЛНО НЕЛИ А.....
БИЦИКЛИСКИ МИ КАЖА.:toe::toe:

abe komunjarce tvojov debil za strumica napravi samo eden pazar so nekolku dukani i edna betonska ograda na glavnata ulica vo centarot i na kraj se p...a:nesvest:
пушти вода да не замириса ЉОЉО ЕДЕН завидлив...:tapp::tapp:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дајте бе скептици дојдете еве во вторник кога се е отворено пошто е карневал се ке работи дојдете и видете што се има направено. Не само како празна воденица зборите.. Дојдете и уверете се. Но пред тоа земете слики и податоци да направите споредба од претходниот и сегашниот градоначалник. Мене не ме интересира шо правел тој со Глобал или некои други работи бидејки ниту имам корист ниту зијан од тоа ,важно ми е градот каде што живеам да ми биде што поубав,поуреден и почист.
Бидејте поздравени .
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Partiski vojnik na Gvujo kutriot toj....
Abe buljash ti bil li si u strumica pred Zaev da dojde na vlast i posle .. si bil i tresas gluposti .. mozebi si nabavil 8 milioni ali ima i za gradot a ovoj od Vmro so bese si napravi golema firma samo :tapp::tapp:
и Уште еден копук кој нема 3 благи врски со Струмица :tapp:
a па ти направи ко портокали и банани да има на бандерите ...

пред да дојде тој , па дојде тој и тебе пак ти е истото што ти менува ???

и за последната реченица ќе кажам волкот си го менува крзното ама наравта никогаш мил мој лазе !
 
V

Viktoranius

Гостин
AMA, zajakot izvrshi samoubistvo koga mu go podrza na b.c. i izjavi deka treba da skrsime kicma i da smenime imeto! KRAJ NA PRIKAZNATA!!!
За тоа зборувам цело време. Додека не ја даде таа изјава и јас го почитував, али после тоа му посакувам се најлошо. Сеа го сметам за човек што гледа да се докопа само до пари, па ако треба и на сметка на националноста.

СМРТ ЗА ЗАЕВ !
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
За тоа зборувам цело време. Додека не ја даде таа изјава и јас го почитував, али после тоа му посакувам се најлошо. Сеа го сметам за човек што гледа да се докопа само до пари, па ако треба и на сметка на националноста.

СМРТ ЗА ЗАЕВ !

Тие изјави не се негови лични ставови...туку ставови на неговата ПАРТИЈА...он и онака грее клупа за Бранко...а рака на срце човекот не е ниту способен за повисока политика...Зајко е малски човек нека си седи во Струмица и нека ужива...вака само се брука...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
AMA, zajakot izvrshi samoubistvo koga mu go podrza na b.c. i izjavi deka treba da skrsime kicma i da smenime imeto! KRAJ NA PRIKAZNATA!!!
Темата воопшто не е кој какви изјави дава и каков став држи, се зборува за напредокот на Струмица и причината за тоа. А многу добро знаеме дека Заев има многу вложено и направено, чиј пион е и на кого лижи гз има посебна тема. Бреј инат се начитав оф оф оф....

p.s. sakam da dadam do znaenje na citatelite ovde deka poveketo "Strumicani" ovde vsushnost ne se Strumicani tuku od okolnite sela (ili zivee vo gradot ali ne znae strumicki). Toa sekoj Strumicanec ke go primeti po pisuvanjeto.
Абе ај не изиграви саа пред карневаалто кловн, он знајал кој каков дијалект имал малееее.

За тоа зборувам цело време. Додека не ја даде таа изјава и јас го почитував, али после тоа му посакувам се најлошо. Сеа го сметам за човек што гледа да се докопа само до пари, па ако треба и на сметка на националноста.

СМРТ ЗА ЗАЕВ !
И за тебе важи исто горе напишаното. Смрт на заев посакувај му овде

Дај погледнете реално и не водете инат.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Заев го забрани аборстусот по селата, ама го остави легален во градот!

Така остана верен и на желбите на премиерот и на газдата Бранко.
Наташа убаво рече. Кој е чив газожилач има друга тема, а дали направил или не, колку направил или колку не направил, бујрум, дискутирајте.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Бонева вчера даде огромен придонес за Струмица засадувајки 1 дрвце ....

како струмичанец ми одговара заев да си остане во Струмица ,,, и да продолжи да работи на нејзино развивање..сите ЗЛОБНИЦИ КОИ ИЛИ НЕ СЕ БИЛЕ ВО СТРУМИЦА ИЛИ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ по наредба плукаат по се ,ОДГОВОРОТ КЕ ГО ДОБИЕТЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ....

немате толку плунка да го исплукате се ШТО НАПРАВИЛ ЗАЕВ

ЗНАМ ДЕКА ВИ Е ПОУБАВО ДА СИ ШЉАПАТЕ ПО КАЛ тоа ве потсека на ВАШИТЕ КОРЕНИ и дека ви недостасува миризбата(реата) на измет ,,само неможам да ви помогнам ГЕН СИ Е ГЕН,,,,,,,,,,

ПО КОЈЗНАЕ КОЈ ПАТ ПРАШУВАМ
ШТО НАПРАВИЛА БОНЕВА ЗА СТРУМИЦА????????????????????????????????
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Cuski - типичен струмички сељак. Џабе е каква е Струмица како град, кога народот е трул.
ЧУШКИ =СТРУМИЧАНЕЦ И ПО ПРАБАБА И ПРАДЕД , и како градско и добро воспитано дете ,никогаш не сум ги делел лугето на градски и селски.
обично ги делам на ДОБИ И ЛОШИ.... а сељак или пинца употребувам ФУГУРАТИВНО за прости луге.. а не за тие што живеат на СЕЛО///

Струмичане си се супер народ,,, работливи ,вредни,чесни...(нормално како и секаде ги има и лоши) МИРОЉУБИВИ ....СО ЕДЕН ЗБОР
КОСМОПОЛИТИ
ИНАКУ МОМЕНТАЛНАТА СТРУКТУРА НА СТРУМИЦА Е:
1 најмалце струмичане
2,бежанци
3,дојранчане
4,егејци
5,малишевци
6,поново време паланчане
7,и се разбире од сите села (струмички ) најбројни,,,,

ај биди искре и кажи од коо село си дојден у градо и кога...???
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ти си на цело скрејнан, како што би рекле Струмичани.:pos2:
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
a па ти направи ко портокали и банани да има на бандерите ...

пред да дојде тој , па дојде тој и тебе пак ти е истото што ти менува ???

и за последната реченица ќе кажам волкот си го менува крзното ама наравта никогаш мил мој лазе !
Zborime za gardonacalnik ... i obicno na lokalni izbori narodot glasa za licnost a ne za partia bar pogolem del taka mislaat bez razlika so e SDSM ili Vmro vo pitanje i moe mislenje e deka covekot naprail nesto i go sakaat na Zaev btw gradonacalnik e marginalna funkcia se znae koj e zakon vo drzavata koj deli pari a ovie od danoci ili taksi ne se pari koj moze i mnogu da se napravi tuku da funkcionira dobro gradot a i funkcionira...Ma jas sigurno ne sum SDSM tuku realno i gleam rabotite i na lokalni si glasam za covek koj so mislam deka ke naprai nesto ..nesto so ke moze da ni koristi
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Zborime za gardonacalnik ... i obicno na lokalni izbori narodot glasa za licnost a ne za partia bar pogolem del taka mislaat bez razlika so e SDSM ili Vmro vo pitanje i moe mislenje e deka covekot naprail nesto i go sakaat na Zaev btw gradonacalnik e marginalna funkcia se znae koj e zakon vo drzavata koj deli pari a ovie od danoci ili taksi ne se pari koj moze i mnogu da se napravi tuku da funkcionira dobro gradot a i funkcionira...Ma jas sigurno ne sum SDSM tuku realno i gleam rabotite i na lokalni si glasam za covek koj so mislam deka ke naprai nesto ..nesto so ke moze da ni koristi
ама ти го бранеше ко да ти е тебе градоначалник ... ( макар што нема никаква врска :smir: )

волкот си го менува крзното ама наравта никогаш мил мој лазе !
во контекст на 8-те милиони евра ( за глобал ) ...
за муабетот што ќе ти користи ... палмите до глобал ... а гранките пред автобуска ?? - ќе не згазеа со братми таму ... ете колку гледа ...

ќе ти користи она што можеби ќе земеш некој грош за гласот :smir: ( ако си мудар ) знаеш што сакам да ти кажам .
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Хаха бладаш бе дечко. Која моја мака, кога не ме ни знаеш кој сум, што сум...

Немам поврзаност со Муртино или Моноспитово ама ај ќе те оставам да погодуваш. :wink:

Само ќе ти кажам погледни си ги постовите од друга перспектива и чукни си таа тиквата. За твоо добро.

КОЛКУ ШО ВИДЕХ платен плујач на се шо е од сдсм ........

ееее 72 села се откажувам...
за мое добро???? нешто как да ми се закануваш или???? НЕ ВИ СЕ ПЛАШАМ БРЕ АМА ИЧ ....
па ако ги гледам од портокалова перспсктива ,,,,,,како тебе СЛЕП

АЈДЕЕ ПЛУКАЧИТЕ ДОЈДОА НА ТЕМАВА
КАЖЕТЕ ШТО НАПРАВИЛА БОНЕВА ЗА СТРУМИЦА????
ШТО НЕ НАПРАВИЛ ЗАЕВ А НАПИШАЛ ИЛИ ОБЕКАЛ ЗА СТРУМИЦА???

за соне па имаш пешачки премини ... за проагање на улица .... да знаеш за друг пат аххахаха,,,, и внимавај сепак тоа е булевар а не малски сокак
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
КОЛКУ ШО ВИДЕХ платен плујач на се шо е од сдсм ........

ееее 72 села се откажувам...
за мое добро???? нешто как да ми се закануваш или???? НЕ ВИ СЕ ПЛАШАМ БРЕ АМА ИЧ ....
па ако ги гледам од портокалова перспсктива ,,,,,,како тебе СЛЕП

АЈДЕЕ ПЛУКАЧИТЕ ДОЈДОА НА ТЕМАВА
КАЖЕТЕ ШТО НАПРАВИЛА БОНЕВА ЗА СТРУМИЦА????
ШТО НЕ НАПРАВИЛ ЗАЕВ А НАПИШАЛ ИЛИ ОБЕКАЛ ЗА СТРУМИЦА???

за соне па имаш пешачки премини ... за проагање на улица .... да знаеш за друг пат аххахаха,,,, и внимавај сепак тоа е булевар а не малски сокак
Бонева до сега не направила „ништо„..оти НЕМАЛА ШАНСИ ДА ВИ ПОКАЖЕ..
Е сега ...сигурно дека ќе имате прилика да видите што се таа МОЖЕ и УМЕЕ..
Па ..потоа ...за билокакви и да се оценки за нејзината работа .. овде ќе се (слободно) и пишува...
:pipi:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Бонева 100 години во парламент ништо не кажала за струмица а сака да ја изберат за градоначалничка ЛОЛ :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom