Што му фали на ноќниот живот кај нас?

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Уффф...ај да речеме дека не е до цените,странциве викаат дека имаме ниски...ама према нивниот стандард,мислам дека нискиот стандард е во прашање,бидејќи не се високи цените само по дискотеки...
Isto ti dodze to na Makedonski :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Oхрид мојт да се речи дека има добри дискотеки...на пример Парк е добра...лапидариус е добра особено шо за женски не се наплаќаше:pipi:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
што му фали?? па не знам ваљда на него ништо само на се однадвор..си идам накај дома сама по темниците на штикли и глупости и ке забораам на тоа колку убаво сум си поминала од страв да не ме киднапира некој ии да не ме закача у пм!:salut:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Повеќе журки во градот..:vozbud::vozbud:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Што му фали? Како на пример тоа да ја тргнат таа глупа Шема која врти веке многу години.... А тоа...

6 месеци (не, не претерувам, скоро толку е:)) истите глупи траки/песни ги вртат
секогаш ист редослед.. прво deep house (на кој многу лудо се скока и игре, сите исполегнале врз масите) после рап (ке почнат некои малечкари да се занесуват) па балканско...

Па нели треба да е обратно..ццц... прво пуштете си за тие кафанџиите, па после во подоцнешните часови транс да се "опуштиме". и треба да се права Live mix а не пуштил WMP на тој лаптопот и дава next, next на траките цело време.

И српска музика во кафаните, а не во кафичи (и во клубови) да ја пуштат.. (барем одам си кога ке ја пуштат и не се замарам, без пари да ми дава да пијам нема да му останам)

Ова главно се однесува за струмица.

Grow up a little.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хм, асална летна дискотека во Битола. Друго ништо не ми треба.

Разноликост немаше, сега има.*
Странски артисти немаше, сега има.
А, да и намалување на свирките на моќните ренџери(Врчак, Мрчак, Гаџа, Јованов) низ Охрид-от. Монотоно. :S
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Му фали покултурен однос на коњите што седат пред врата и глумат обезбедувачи, а уствари се копачи од некое село и овде се прават чаламџии, ебате кретените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom