Што му фали на ноќниот живот кај нас?

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Абе јас сум од Струмица, не велам не, има добри журки али ипак не сум 100% задоволен од ноќниот живот. Фалат диџеи (мислам на доаѓање на познати светски диџеи ама пошто 92.5% слушаат турбо фолк нема да има голема посетенос а уствари и нема толку големи дискотеки и сл.) ме нервира што во кафичите после 12 часот се пушта српска музика (секоја чест на исклучоци), диџеј може да стане секој (ако ги знае Цеца и нејзините турбо фолк колеги и колешки).
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
VaZzilL напиша:
Абе јас сум од Струмица, не велам не, има добри журки али ипак не сум 100% задоволен од ноќниот живот. Фалат диџеи (мислам на доаѓање на познати светски диџеи ама пошто 92.5% слушаат турбо фолк нема да има голема посетенос а уствари и нема толку големи дискотеки и сл.) ме нервира што во кафичите после 12 часот се пушта српска музика (секоја чест на исклучоци), диџеј може да стане секој (ако ги знае Цеца и нејзините турбо фолк колеги и колешки).
Imas pravo .. I ja se nerviram poradi toa .. A da nepraam muabet pa za vo Galaksija tamu si ja fakat uste od 11 :)
 

Ani4ka

PhAt Baby
Член од
27 мај 2007
Мислења
120
Поени од реакции
0
VeGaS напиша:
Финансиите му пречат на нашиот ноќен живот да се одвива онака како што треба !
Tokmu taka:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Поопуштени фаци и некое евро повеќе во џебот...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.896
Поени од реакции
23.841
1000 до 1500 жителки од средна и источна Европа. Онака чисто да се распределат по кафиќите и дискотеките пропорционално да седнат да се поднапијат нешто да позаиграат на забави. Па ќе го видиме ефектот за многу брзо време :zlo: .

Лиценца за вратарство. Онака полагаш пред комисија составена од неколку членови, два три теста за изработка на психолошки профил и ти даваат лиценца ако на прашањето што доколку клиентот не е задоволен? кандидатот не одговори со му акам кундак во глава.

Фалат клабери и клаберки. Не некои кои ноќниот живот го сфаќаат како модна писта па продади се колку можеш поскапо наџиџај се опни деколте фармерка уз гз мартини или накит во противвредност од данокот кој татко ти не го платил и чмај на сепаре.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
разновидност во музика т.е.
бидејќи сите не уживаат во иста музика така да би било убаво да има кафичи што пуштаат различни видови на музика...
и да повеќе евра лол
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Му фали разновидност.И тоа многу.Цело време е едното па исто.Нема нешто ново,што ќе се издвои.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Музиката! Ретко посетувам дискотеки/клубови но мислам дека музичкиот избор е многу слаб. Ме информираа дека една вечер во B2 го пуштиле цело CD од Тоше Проески ”Божилак” и луѓево фатиле ора да играат!

Форсираат веќе излитени ”хитови”, изборот е претежно постар, ништо ново да се чуе. А колку што знам во западна Европа па, најновите песни ги слушаш во дискотека уште пред да се пуштени на радио. А тука кај нас, се истите... Despina Vandi-Ipofero, Asle Bjorn-Lucky You. Поготово ме нервира што и фолк форсираат! Приметувам дека ќе почнат фино со техно ама на крајот забегуваат во ”Југословенка”, ајде ви се молам, се доловува атмосфера на некоја биртија.

И малце повеќе дискотеки! Сите дискотеки те или мали, те се само деца идат, те се многу надвор од градот, те па затворени. Тоа според мене му фали на ноќниот живот.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Абе што сте запнале за вратарите?..
Ај гледајте од друга гледна точка:
-ако ставиш вратари (шифоњери) ондак тие се вакви, такви, не знам какви...
-А ако не ставиш, клубот/дискотеката/кафичот ке ти се наполни со Албанци, сељаци, копуци.. секој ден тепачки, нема да работиш побеке од месец време...:toe:
 
П

Паспарту

Гостин
според мене на ноќниот живот, барем во скопје, не му фали ништо. секој си има свој вкус и си оди на места кои му одговараат, односно на места кај што пуштаат хаус, турбо фолк, техно, џез итн. значи никој не ве присилува ако не слушате хаус и техно да одите во колосеум, д клаб, некои од кафичите што се на кеј... или пак ако не слушате турбо фолк да се ‘‘мафтате‘‘ по кафани и дискотеки кај што се пушта тоа, е сега ако сте сакале и очекувале да слушате психоделичен транс, а сте отишле во некоја биртија нормално дека нема да ви биде убаво. музиката што ја вртат дџ-ите, барем ја до сега на сите журки што сум бил е понова,а хитови од времето на деда можете да очекувате само од бабура :) ако не ви се допаѓаат нашиве дџ-и имате секоја недела минимум по 1-2 пати гостување на странски дџ-и па не е лошо да се промени. за вратарите скоро во целост се сложувам со the boss. вистина е дека има некои набилдани кељави фаци кои немаат ни грам мозок, пример беа вратарите од Б2, но еве сега жив човек не им гази таму. ако ги нема нив секакви фаци ќе влагаат во дискотеките, клубовите и кафичите. со ова секакви фаци не мислам на луѓе кои се ‘‘поубаво‘‘ и ‘‘понеубаво‘‘ облечени, туку луѓе кои влагаат само за да се напијат и направат проблем. порано може се сеќавате како беше, ќе се начука еден, па некој на тој ‘‘начуканиот‘‘ ќе му ја погледне девојката во очи и ете одма тепачка, ножеви, пиштоли... или пак ќе му се погоди песната на некој што е пијан и одма летаат шишиња на сите страни. според мене подобро е да отидеш во дискотека и да знаеш дека си 95% безбеден, отколку да отидеш во дискотека, а да незнаеш кој и од каде може да ти извади пиштол, да добиеш шише во глава, нож во стомак и слични работи. е сега дојдовме и до онаа работа која гледам многумина ја спомнаа овде-парите. пари за излегување фалат и тоа многу, но дали мислите дека ако просечната плата во македонија е 1000 евра и влезот во дискотека ќе биде 100 ден, пивото 80-100 ден и сл? нормално дека нема, тогаш влез ќе биде 10 евра, ако дојде некој светски познат дџ нема да биде цената 300 или 500 ден туку ќе биде40-50 евра, па ако сакаш да се напиеш пиво ќе си одвоиш уште 5-6 евра, а за вотка, виски и ред бул да не правиме муабет :) значи според мене ноќниот живот си е за сега ок и колку и да збориме цените горе-долу се пристојни, зашто во ниедна земја со просечна плата од 1000-2000 евра нема да најдеме пиво за 1 евро и влез во дискотека за 1,5 евро :)
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Za nekoi mozebi fale ,za nekoi ne!

Nokniot Zivot e Super Kaj nas Vo Mk ovde nokniot zivot za nas maladite za razlika od drugi zemji e ( Anarhija )! Barem jas taka mislam:toe:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
ако размислувам како швеѓанка, ваљда ќе ми биде прва лига, седење до доцна, немаш гајле, ама кога ќе видам дека ми е досадно од што сме аздисани и речиси се ни е допуштено, сакам да биде поинаку.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Фалат големи дискотеки,места каде што не се пуштаат сите видови музика него само одреден вид,танчерки речиси секаде,па и поголема култура од сите нас.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
iskreno nisto ne mi fali mene...bas nisto. Sve si e ko sto treba. Diskotekive vo OH mi se super, dobri zabavi praet, super drustvo... SUPER E
 

Kajgana Shop

На врв Bottom