Што му фали на ноќниот живот кај нас?

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ја штета не сум бил во Хард Рок ... баш кога ми дојде времето за излегување ја затворија :( ... штета, а сите виакат дека е најдобрата дискотека 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ла Фабрик работи...ама е собиралиште на "селачиштата"!
Во буквална смисла на зборот. Нека ме извини ако некој искача таму! :D
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Мистичен напиша:
Ла Фабрик работи...ама е собиралиште на "селачиштата"!
Во буквална смисла на зборот. Нека ме извини ако некој искача таму! :D
По сељачко место нема , собир на сељаци и Албанци дефинитвно !
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
How1TzeR напиша:
Мистичен напиша:
Ла Фабрик работи...ама е собиралиште на "селачиштата"!
Во буквална смисла на зборот. Нека ме извини ако некој искача таму! :D
По сељачко место нема , собир на сељаци и Албанци дефинитвно !
Епа така е кога не го земале да го работат некои асолни луѓе ... Менаџер од ’Ржаничино какви луѓе сакаш да ти донесе ??? :P 8) :P
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Java напиша:
Фалат, фалат, асални девојки фалат :lol:
Немој Dolphin да го прочита ова ... лом ќе те напраи :wink: :P 8) :P
 
Член од
11 април 2005
Мислења
10
Поени од реакции
0
На ноќниот живот кај нас му фали вториот збор од „ноќен живот“
 
Член од
7 март 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Na nokniot zivot kaj nas mu fali mnogu t.e celiot zbor "Noken Zivot" inace odkako gi vovedoa novite edinici na MVR:Alfa Team :) tie shto se bez licna karta(pomladi od 18god.)poslabo izlagaat posle 12 :) ili pak vozat kolite od nivnite roditeli kasno vo vecerta :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Кратко и јасно. Му фалат пари. Да имаат пари, нема да излегуваат и да се пијанчат во парк - туку ќе си седнат во кафич покрај кеј...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sfetle напиша:
Hard Rock bese najdobra diskoteka spored mene...dali mozebi deka tamu ja pominav mladosta...a i pofina muzika imase u toa vreme i lugjeto bea pofini i posrekjni....denes se e otideno u kurac.
Lol ova me potseti na edna zima Mk . jas bez 12 god i setrami togas demek vozrasna i ke izlegvafme so nekoe nejzino drustvo ama me peeshe cela vecer kako da se ponasam , taja zabega i me sedna na sank , golema greska swe nemaf videno alkohol , taja se zabavuvase a jas pief ,, I sega se igrase demek ne na podium nego na tie skalite pred , nema nikogas da gi zaboravam gi promasif i se trkalaf po nif :)) Sestrami dene denes e luta za toa a jas Hard Rock ke ja pamatam kako "crnata " diskoteka :))
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Не му фали ништо. Има вишак сељачишта (некоја ако се препознае јебига), има вишак турбофолк, вишак бркли и брклиња, вишак бес што резултира у тепачки, вишак алкохол у крв кај возачите и вишак предрасуди (тука спаѓам и ја).
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Во некоја преодна фаза се наоѓа Скопјево наше.. така да се е срање, не само ноќниот живот. А што ни е на ниво?

Јас мислам дека ќе се оправи. Ќе се издефинираат нештата. Секој ќе си го најде своето место.

Само кога ќе ми текне какви генерации доаѓаат..
Порано кога не носеа во театар.. имаше по еден-двајца бараби од секое одделение што правеа глупости.. другите беа мушички. Сега е обратно, 2-3ца саглам има од секој клас. Да ти се одмили и театар и се..

Невиност се губи на 14 години, со алкохол од 12, за дрогата нема граници.. лошо..лошо.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја иам приметено дека мушките први губат невиност :D бар кај мене у клас беше тоа така..

А за „бељите“ у право си. На екскурзија рецимо, преку граница ојдоа три кила гане :D , успут немаше ниеден трезен.
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ni falat samo pari....se drugo sto ni treba imame i ubavi zeni i zgodni mazi,pametni i intelegentni lugje skoluvani kadri se...samo nemame pare ama nekako i bez niv ziveeme :)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Na nokniot zivot ne mu fali nisto.... ima mal milion mesta na koi mozes ludo da si pomines..... provodot ne e do mestoto tuku do drustvoto i vo nekoi situacii alkoholot.... SPORED MENE naravno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom