Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
И син ти ко ќе испадне геј таму ќе го пратиме?

Ако биди геј нека оди, а ја ќе напрам друг со мајка ти.

Ете вака би ти одговорил некој простак, некултурен необразован и огорчен човек, кој во недостаток на знаења, речник и култура одма се фаќа за фамилии, но не се грижи јас не сум таков и нема тоа да ти го кажам
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
А оти не им се отстапи некое острово каде можат да си се иселат гејојте да си направат своја гејска држава свои гејски закон, гејскии градови, гејска индустрија гејски политички партии, гејско знаме, гејска војска и гејска полиција.

Така ем тие ем ние ќе бидеме среќни. Тие пошто нема повеќе никој да ги малтретира заради тоа што се а ние пошто за некоја деценија ќе исчезнат како птицата Додо, пошто колку и да некој геј клецка друг геј в газ и вика “сакам да имае дете љубави...“ тоа е природно немогуќе па така ќе исчезнат.
секако дека ќе одат, ама под услов на твоја придружба и водство и ритуално зачнување на дете љубави (и тоа со тебе, се разбира) :back:
а со лезбејките што правиме? и они исто ќе имаат деца љубави? нивниот остров ќе се снима за порничи?
 
J

Johnny Stulic

Гостин
А оти не им се отстапи некое острово каде можат да си се иселат гејојте да си направат своја гејска држава свои гејски закон, гејскии градови, гејска индустрија гејски политички партии, гејско знаме, гејска војска и гејска полиција.

Така ем тие ем ние ќе бидеме среќни. Тие пошто нема повеќе никој да ги малтретира заради тоа што се а ние пошто за некоја деценија ќе исчезнат како птицата Додо, пошто колку и да некој геј клецка друг геј в газ и вика “сакам да имае дете љубави...“ тоа е природно немогуќе па така ќе исчезнат.
Уште тоа фали да не окупираат за една година како што сме ние (не)организирани е дури тогаш ќе го кркаш законски.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Намалете на фамилии и роднини.
Секој има право на мислење,возрасни сме можеме и поинтересни одговори да дадеме:smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Денес начекав реприза на Алфа ТВ каде гостин беше претседателот на македонските гејој - Коче, и низ емисијата беше пуштен интервју со едно суштество за кое се испостави после дека е женско и дека е лезбејка. Значи сега моментално во Македонија имаме еден машки геј - Коче и една женска гејка.
Па зошто не си направат геј заедница и геј брак и си изродад мали гејчиња заедно?
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Па и јас ако може нешто да напишам.Многу често читам и слушам коментари како “Тоа е нивни живот“, “Секој има право на избор.“ итн...Искрено не се сложувам со тоа.Денес си даваме за слобода да размислуваме така и да зборуваме живеејќи низ модернизацијата која општествената улога ја предава на технологијата, механизацијата и “слободниот говор“.Некој ќе каже “ Па да, хомосексуалноста била застапена од секогаш.“, точно но, во тоа време таа не била основа за општествена ( лична, колективна... ) определба.Како луѓето да забораваат на своите основни инстинкти.Се повеќе хомосексуалноста преминува во некој модерен тренд, бунтовничко движење, издигнување над човечката свест...Некако звучи лошо да се каже дека е тоа нечиј избор ако се зборува за чувства ( не зборувам за тоа зашто стварно не сум почуствувал љубов кон некој од ист пол ), а чим се зборува за избор тогаш тој човек избрал да му наштети на нормалниот развиток на општеството.За среќа ( нивна ) денес неможат да ги осетат ефектите од таков “избор“, ама ако гледате на човештвото како животински вид на земјава ( што и така и е ) такви отстапувања не завршуваат добро.Затоа сега тие организации, движења итн, се чувствуваат доволно силни.Тоа е исто како и сите изопачени работи кои се повеќе се затапуваат пред нормалните, убавите и корисните.Па глава давам ако не е точно дека голем број од тие “хомосексуалци и слободни во размислата“ луѓе не се претставуваат како такви само за публицитет и за насловна страна.Иако ми е непријатно на јазиков ( добро прстиве ) ама ако навистина таквата љубов ( на хомосексуалците, жени/мажи ) е искрена и плодна, и ако не му наштетува на општеството тогаш зошто бараме да биде над нормалната и обичната љубов.Зошто мора да биде издвоена како нешто друго ако самите не признаваме дека е ненормална.Би требало да се размислува подалеку од нашата врата.Неможе да се размислува само за себе и она што нам ни е убаво и можеби изгледа правилно.Може звучи комунистички, а јас и сум комунист ама тоа ти е.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Затоа сега тие организации, движења итн, се чувствуваат доволно силни.Тоа е исто како и сите изопачени работи кои се повеќе се затапуваат пред нормалните, убавите и корисните.Па глава давам ако не е точно дека голем број од тие “хомосексуалци и слободни во размислата“ луѓе не се претставуваат како такви само за публицитет и за насловна страна.Иако ми е непријатно на јазиков ( добро прстиве ) ама ако навистина таквата љубов ( на хомосексуалците, жени/мажи ) е искрена и плодна, и ако не му наштетува на општеството тогаш зошто бараме да биде над нормалната и обичната љубов.Зошто мора да биде издвоена како нешто друго ако самите не признаваме дека е ненормална.Би требало да се размислува подалеку од нашата врата.Неможе да се размислува само за себе и она што нам ни е убаво и можеби изгледа правилно.Може звучи комунистички, а јас и сум комунист ама тоа ти е.
Никој не бара таа да биде над нормалната и обичната љубов. Бараме да биде еднакво третирана. Во моментов геј партнерите ги немаат истите права како и хетеросексуалните двојки. Целата борба е да биде признаена како таква. Не мора да биде прифатена, јасно е дека никогаш нема ни да биде целосно прифатена, само да не е деградирана и забранувана.
Не може да ги пикаме работите под тепих и да се правиме дека не постојат. Размислувајќи подалеку од нашата врата, нема ништо да добиеме конкретно во случајов. Женет си, имаш девојка? Со нејзе си зашто другите така сакале или зашто тебе ти се допаѓа? Ова што го кажа нема врска со комунзимот, има врска со други убедувања. И јас можда за нешто имам некои комунистички убедувања, ама ова нема никаква врска со тоа.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Знам дека ќе го избришат модераторите постов, ама морам да кажам. Сите што ги бранат геј ставовите се хомосексуалци. Просто како грав.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Знам дека ќе го избришат модераторите постов, ама морам да кажам. Сите што ги бранат геј ставовите се хомосексуалци. Просто како грав.
тАчно. исто како и сите што се изразено хомофобични. :salut:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
тАчно. исто како и сите што се изразено хомофобични. :salut:
Немај гајле за мене, не сум толку модерен и напреден. Сеуште имам верба во традиционално семејството, маж-жена-деца.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Немај гајле за мене, не сум толку модерен и напреден. Сеуште имам верба во традиционално семејството, маж-жена-деца.
не се секирам за тебе, онака општо си зборев јас :smir:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
Моето мислење за лезбејките е:
Две млади 19-20 годишни кревки чупиња, едната со сина кратка коса нежна и бела другата со црвена коса во секси црвени карирани мини сукњи и бели доколеници и бели подотпетлани кошули. Седат на кауч и почнуваат да се допираат, полека нежно да се бакнуват со допирт на усните и да си ги распетлуваат кошулите, Излегуваат цицки едните шилести и цврсти исправени проугоре другите бели топчести помали. Една на друга си ги допираат цицките а бакнежите стануваат пожудни и страсни им се испреплетуваат јазичињата и се триат меѓусебе со бутините... полека едната ја спушта главата долу подолу бакнувајќи и го телото по пат и се упатува со врвот на јазикот кон.........

Воглавном овие се моите мисли за лезбејките а за хомосексуалците (или на народски кажано педерите) немам никакви мисли.
DOBRO BE BRATE ZASTO JA PREKINA MISLATA BAS NA NAJDOBRIOT DEL .aj te molam prodolzi .
aa da za temava nemam nekoe mislene nikogas i ne sum razmisluval za niv da vi kazam pravo.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Знам дека ќе го избришат модераторите постов, ама морам да кажам. Сите што ги бранат геј ставовите се хомосексуалци. Просто како грав.
Најверојатно, за некое време (порано или подоцна), кога ќе успееш да ги видиш сите луѓе како човештво, како едно, и ќе се доживееш себе како единствен и најразличен од сите, а пак дел од тоа едно (човештвото), тогаш најверојатно ќе сфатиш дека сите заслужуваат да бидат различни и единствени, а пак дел од истото - човештвото.

Затоа некои луѓе, се обидуваат да им објаснат на што е можно повеќе други зошто е важно да се почитуваат сите луѓе и нивните човечки права.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Имам слушнато некаде дека во секој хомофоб се крие латентен хомосексуалец.
Повторувам имам слушнато,не тврдам дека е така.:)

Олабавете малку да му се сневиди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom