Што мислите за Жан Митрев?

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
Затоа што спрема влашко албанската мафија треба да биде друг сопственик на таа болница.Ќе го осудат на долга казна на пример и ќе му бараат таква сума за кауција што ќе мора да ја продаде за да излезе или уличарски ќе му се заканат по живот.
Да се надеваме дека нема да биде така...жално...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.621
Да се надеваме дека нема да биде така...жално...
Реално он во пракса излезе најдобриот кардиохирург во светот бидејки на 1000 оперирани пациенти има најмал број на смртни случаеви.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
требаше он да седи до неговата специјализација. За време на коронава си го уништи имиџот со тие цени набивање. Така да сега тешко е народот да биде на негова страна.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
Реално он во пракса излезе најдобриот кардиохирург во светот бидејки на 1000 оперирани пациенти има најмал број на смртни случаеви.
Го паметам во првите години кога дојде во мк...радник невиден...но го упропасти овој нашиов проклет менталитет.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.574
Поени од реакции
7.495
Прочитани како селски буквар, последниот доказ дека целата хајка на „истражувачкото новинарство„ - модерните шарени куртови кои му потпомогнаа на СДС и нивните албански газди мафијашки да го изрекетираат еден од најдобрите кардиохирурзи во Европа. Е тоа е драги мои, проклетсвото наречено СДС




Нормално, во ниеден голем медиум нема ваква информација.

Ќе излезат ли ИРЛ сега да направат истражување за „холандскиот државјанин„ Клодијан Алајбеу - перачот на пари на Еди Рама, финансиер на СДС, посредникот на провизијата меѓу Австриски ВАМЕД и Трајче Заев за изградба на новиот €500м клинички и број 1 човек на ФЕТО во Албанија.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.731
Ili vo prevod:
Bolnicata e kupena so Isprani pari od koridorite 8 i 10.
Citaj podarok na mafijata a smetkata sami si ja plajcame nie makedoncite.
Posto bracata ne plajcast skoro nishto a i nivni se.

Eh glupo makedonce em te ebavaat em kusur im vrajcash.

Barem nekoj makedonec da ja zemeshe.

Sledno e Izbori za nekoj dwn zatoa shto aktuelnive Kondomi gi iskoeistija i ne im trebaat pivejce.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Malku tesko mi e da go branam ili zalam akademikov, posle se sto se slucuvase kaj nego vo vreme na korona I koga tie samite go svedoa coveckiot zivot na nivo na pari...

Mozeme samo da plukame po politicarite (ama po site, prvenstveno po Makedonskite) sto ne dovedoa do ova deredze
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.731
Malku tesko mi e da go branam ili zalam akademikov, posle se sto se slucuvase kaj nego vo vreme na korona I koga tie samite go svedoa coveckiot zivot na nivo na pari...

Mozeme samo da plukame po politicarite (ama po site, prvenstveno po Makedonskite) sto ne dovedoa do ova deredze
Vo pravo si ama so nishto ne mozhi ovaa mafija da se opravda.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Ете, тоа што и се очекуваше ќе се случи, Албанец да ја купи болницата. „Браво“ за ИРЛ, којзнае колкав кеш си заработиле.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Za mene lično, moralno sum vo dilema, dali e loso sto ramkovni mu ja zedoa bolnicata, ili sto lično mu imam zamereno sto ja podrža promenata na imeto
Što ti se čineše koga se onadeše?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Intetesen narod sme... (I zatoa sme tuka kaj sto sme)
Znaci, IRL se krivi?

Covece, nekoja politicka garnitura mu ovozmozila na akademikov da otvori bolnica so mnogu povlasteni uslovi, so godini da renta bolnica po cena kolku za maalski kafic, druga politicka garnitura go prodolzuva toa I so godini (dodeka javnoto zdravstvo se poveke tone) go pumpa so pari od Fondot, ponatamu, vo vreme na pandemija go ostava da raboti so ogromni marzi (I pokraj toa sto imaa zakonski moznost da mu ogranicat).

Kako I da e, tipot (so strucnost sto nikoj ne mu ja osporuva), stanuva milioner. Godisna neto zarabotka (pokraj redovnata plata) mu e nad 9 mil evra... Godinata pred toa, 8 mil evra... (primer, po moi informacii od luge vo taa bransa, zarabotka na takov strucnjak vo Germania tesko deka bi pominala 250.000 evra godisno)

Na kraj, treba da go zalime zasto prodal? Istiot toj sto ne prima pacient ako nema unapred da iskesiraat iljadnici evra?
Covece, nikoj ne pluka po politicarite sto go unistija javnoto zdravstvo za takvi kako nego da stanat milioneri - ama krivi bile novinarite sto otkrile afera?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom