Што мислите да се основа Македонска Социјална Мрежа?

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од --ТИГАР--, 15 јуни 2011.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.325
  Допаѓања:
  2.970
  Знае некој точно која година беше Пријатели ? Дали таа беше единствената македонска социјална мрежа ?
  Јас не ја користев нити имав направено профил на неа но се сеќавам еден период доста популарна беше и деца и луѓе ја користеа доста . Паметам дека кога ќе ставевте слика доле автоматски се лепеше watermark Prijateli.com.mk

  Темава замрена ама случајно налетав на неа барајќи за Пријатели социјалната мрежа.
   
 2. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.893
  Допаѓања:
  1.511
  Според веб архив, некаде 2006/2007 и е бумот: https://web.archive.org/web/*/prijateli.com.mk

  Инаку ја прочитав целата тема набрзина и баш е интересно како сите се убедени дека фесјбук е само за чет, а за праќање слики, податоци и видео чет тука се Скајп и МСН. Добра лекција е да се прочита темава и да се согледа денешната реалност! Многу работи што изгледаат непотребни по некое време стануваат неопходни!
   
 3. Мацо_Д()

  Мацо_Д() geek

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  25
  Попаметно е прво да се дефинираме како Македонци, да се престроиме, да се преброиме, па после па ќе се социјализираме(дружиме) преку национални социјални сервери. Сега за сега Фејсбук врши добра работа.
  Нели:)
   
 4. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  12
  А вибер?
   

Сподели преку: