Што мислите да се основа Македонска Социјална Мрежа?

Член од
4 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
9
ТАКА Е!!! но јас имав малку поинаква идеа... да може да се праќаат фајлови преку чет да се споделуваат фајлоиви.... и да биде како што е вКонтакте во русија така ова во Македонија!...
Имаш скајп за тоа праќање на фајлови како што кажав и погоре. За останатите работи имаш фејсбук. Најди некој интересен начин да ги оддалечиш луѓето од скајп и фејсбук за да се префрлат кај тебе, па тек тогаш може да се размислува.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.652
Поени од реакции
14.257
тешко дека би успеало нешто.........ново....на пазаров
 
V

Vollstandig

Гостин
Ако прајш да биди сајтот за македонци, направи го на македонски, а не да го ограничуваш само со македонски ИП адреси. Ако некој замини во србија на пример, и сака да се најави не ќе можи оти заминал на српска ип адреса.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.652
Поени од реакции
14.257
или по принцип на В Контакте.......

Как создать страницу ВКонтакте?

Стать пользователем ВКонтакте можно по приглашенију одного из участников.

Когда Вас пригласит кто-нибудь из Ваших друзеј, на Ваш телефон придет сообштение с логином и паролем длја входа. Никаких дополнительных дејствиј не потребуетсја – Вы сможете сразу начать пользоватьсја Вашеј новој страницеј, введја логин и пароль.​
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Во секој случај треба некоја добра идеа што би се одделиле луѓето и од скајп и од фб за да дојдат тука... Вака можеме само да тропаме глупости :)
Или пак сосема нешто ново што го нема нигде да се измисли :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Во секој случај треба некоја добра идеа што би се одделиле луѓето и од скајп и од фб за да дојдат тука... Вака можеме само да тропаме глупости :)
Или пак сосема нешто ново што го нема нигде да се измисли :)
И сакаш ние да ти дадеме идеја? :rolleyes:
Верувај, некој да има идеја самиот би направил, нема тебе да ти ја каже.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.652
Поени од реакции
14.257
зашто да измислиме нешто....кога јапонците и Американците веќе го направиле?
:D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
И сакаш ние да ти дадеме идеја? :rolleyes:
Верувај, некој да има идеја самиот би направил, нема тебе да ти ја каже.
Не реков да ми дадете идеа кажав треба да се дојде до сопствена идеа...
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
а шо ќе ти е да праќаш фајлови преку чет и да имаш видео чет , коа истото можеш да го правиш преку Скајп , Мсн итн ...
 

SexMaster

Зависник
Член од
3 јули 2011
Мислења
40
Поени од реакции
5
Идејата е интересна , мене лично многу ми се свиѓа + на фејзбук се допишуаш или глеаш слики од некој кинез ??? ја колку што знам малку се оние кои го кристат фејзбук за контакт надвор од Македонија само доколку би се направила ваква веб страна треба да се има голема финансиска и медиумска поддршка а и кога веќе има фејзбук да ги префрлиш луѓево од една мрежа на друга не е лесна работа :)
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Идејата е интересна , мене лично многу ми се свиѓа + на фејзбук се допишуаш или глеаш слики од некој кинез ??? ја колку што знам малку се оние кои го кристат фејзбук за контакт надвор од Македонија само доколку би се направила ваква веб страна треба да се има голема финансиска и медиумска поддршка а и кога веќе има фејзбук да ги префрлиш луѓево од една мрежа на друга не е лесна работа :)
Пропадна проектот ... чим кај кајганџииве немаше заинтересираност, а не па кај другиве ;)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Пропадна проектот ... чим кај кајганџииве немаше заинтересираност, а не па кај другиве ;)
Не треба да бараш заинтересираност кај Кајганаџиите или било кои други форумџии. Колку форумџии се по социјалните мрежи, 100? Подобро направи анкета на фејсбук каде што ќе ги прашаш дали сакаат .МК социјална мрежа.
(ТРАКТОР)
топ.мк, пријатели.ком.мк, земиме.ком.мк... Другите не ми текнуваат, а има многу, сите со готови веб скрипти, дури и некои пиратски.
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Не треба да бараш заинтересираност кај Кајганаџиите или било кои други форумџии. Колку форумџии се по социјалните мрежи, 100? Подобро направи анкета на фејсбук каде што ќе ги прашаш дали сакаат .МК социјална мрежа.
(ТРАКТОР)
топ.мк, пријатели.ком.мк, земиме.ком.мк... Другите не ми текнуваат, а има многу, сите со готови веб скрипти, дури и некои пиратски.
Епа единствено кајганџииве размислуваат правилно т.е разумно, ако бараш памет од некој Фејсбук Мен ондак нешто не е во ред со тебе...
Инаку поставена е анкета на ФБ и резултатот беше 195 - ЗА и 15 - НЕ!
 
На врв Bottom