Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
нишо не ми викет, јас им викам! (татко ми порано АЦ/ДЦ слушаше, ај вие...:icon_mrgr)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
majka mi...hmmm...pa ona se buni samo koa pustam glasno dur se banjam,a pustam shabanarii inace ne i smeta :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Татко ми малце се нервира кога слушам техно нешо(ако е гласно),ама повеќе кошиите ми се бунат него дома,навикнати се моите
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Прееска на татко ми му пуштив да слуша Propagandhi!!!:je::je::je:
И ги ислуша сите пет албуми.....Ееееееј.....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Татко ми почна да ги учи Рејџ на памет.. чоече.. ги изгледавме двата концерта заедно.. Џа или Бу исто.. и Едо Маајка.. а и сл. му пуштам, си слушаме заедно.. али рап не поднесуе освен САФ и Едо.. :)

А мајка ми ми влага у соба, ечи некој канибалистички метал и ми вика: сине, аман бе, дај нешо понормално.. ;)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе, мајка ми у последно време со мене си слуша Dream Theater и Metallica....:je:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
na vremeto koa bef zaljuben u eminem majka mi go slushashe so mene i i se svigashe
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
:)странски рап не поднесува мајками,али р.н.с заедно го слушаме:)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
a be so ke gi napraime nasite brej......ke pocnat da se oblekuvaat so siroki pantaloni ili darkerski ili raverski ili ke (re)stanat hipici...c c c c....samo edno ne gi svakjam...koga ke pustam nekojsi si metal glasno doma odma pocnuvat da krevaat prasina....ama nekogas za niv koga ke pustam nesto staro....Deep Purple ili Led Zepellin ili Eric Clapton ili pak nesto narodno....odma velat PUMP UP THE VOLUME!!! i odma zimaat i grejat rakija i evociraat spomeni od "dalecnoto" minato....c c c c
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Татко ми се буни, кога ќе рокнам некоја добра рок или метал песна дома. Вели у мозокот му правело „бам-бам-бам”. :)
Мајка ми ништо не ми вели, затоа што она како помлада ги слушала Deep Purple, Led Zeppelin, Bjelo Dugme и други постари рок групи.

П.С. Рап двајцата не поднесуваат. :D
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
Mama i tato vikat oti muzikata bila NARKOMANSKA
nemat vkus oni za muzika:music1::music1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom