Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Тренинг е све тоа другарчиња!
Да видиш како мајка ми потпевнува The Offspring додека дроби кромид, а за татко ми сум снимил специјална касета со Bad religion за у кола
Ипак весел и мелодичен е панк рокот, металско нешто не сум пуштил дома, ке има ваљда некои негативни реакции :lud:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
пеер дај им слика да вида зашто, вака не сваќаат зашто...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе шо се замарате со тоа шо родителите реакции имаат за вашата музика. Ако толку не им се свиѓа купете си Цд- плеер и сами ке си ја слушате. ако не сакате затворете се во соба и уверете се дека сте ставиле ЕН-Фа_пен прозорци :D
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
Hahah moite roditeli mislat deka ne e u red nesto so mene... slusam Dark Psytrance... a da ne go zaboravam technoto... ali koa kje im pustam trance im se kreva kosa taka da... se plasat :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе ја им пуштам Бодом и Arch Enemy....
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Goddess of Chaos напиша:
И ги обожаваат нели?
Уффффффф...од Бодом обавезно им ја пуштам Sixpounder, a од Arch - Nemesis.......
Ауууууу....се шуткаат со мене дома....:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ај жити се заради мене ој провери дал се живи...
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Пред некој ден ме направија будала :pos: :pos: :pos:
Си одам дома ја од работа сабајле негде 4:30 беше и си пуштам System Of A Down на цел глас мајка ми станува и одма една кавга и морав да се префрлам на слушалици ама важно ми рекоа дека сум будала:pos:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
CopyOfDeath напиша:
Пред некој ден ме направија будала :pos: :pos: :pos:
Си одам дома ја од работа сабајле негде 4:30 беше и си пуштам System Of A Down на цел глас мајка ми станува и одма една кавга и морав да се префрлам на слушалици ама важно ми рекоа дека сум будала:pos:
Која песна?:icon_lol:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Ја дека слушам најмногу рап,татко ми увек коа ќе ми влезе у соба,а пуштена ми е на пример Ин да клаб од 50 сент, ми вика онака иронично демек : Леле ова твојава музика ми дава желба да ти го земам компјутерот.Ама нема да ми напраи ништоооооо
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
TRNCE ! ! ! !

pa najiskreno moite ne se zamaraat so muzikata shto ja slusham jas, a i da pocnat da se meshaat i da mi solat pamet za stilot na muzika shto go slusham,znaat deka ke bide zaludno, a kakov stil muzika slusham ??? :)))),
najdobro znae komshikata Slobodanka :)))):pishtoldz
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Не ми се мешаат зошто не претерувам т.е не ги малтеретирам со мојата музика...
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Кај мене се бунат моиѕе само кога има гласна музика(од што е гласна понекогаш се бунат и комшиите).Иначе не им смета што и да слушам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom