Што кога ќе почне да ве бие лош глас?

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
К.. ме боли.

Некои луѓе цел живот мислат дека сум наркоман судејќи по музиката, па еве ме здрав прав, ништо не се сменило, а јас ко за инает ја слушам се појче и појче.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Вртам грб и уживам...Воопшто не ме тангира. Нека зборат што сакаат, тоа зборува за нив повеќе не за мене.....
Колку се очајни и болни луѓето кои се замараат со туѓ живот, и губат време на глупости наместо да се гледаат себе и својот живот.:rolleyes:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
К.. ме боли.

Некои луѓе цел живот мислат дека сум наркоман судејќи по музиката, па еве ме здрав прав, ништо не се сменило, а јас ко за инает ја слушам се појче и појче.
Сигурно не зимаш редовно па затоа така викаш.
Инаку, некој кој слуша таква музика, како тебе, мора да е наркоман или секта.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
855
Човек на човека е ѓавол,така да ако се земе ова во предвид на секој го бие лош глас секој за секого зборува буквално и да немаш мана ќе ти најдат така да don't worry be happy.
P.S
Да не ве чуди ако утре вашите луѓе мислам на најблиските роднини и пријатели пуштат лош глас за вас.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Сигурно не зимаш редовно па затоа така викаш.
Инаку, некој кој слуша таква музика, како тебе, мора да е наркоман или секта.
Ф слабина, за да не се познава. За подочниците лажам дека ми се од неспиење.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
206
Поени од реакции
329
Лошиот глас е добар знак,значи дека го живееш животот според сопствените убедувања и замисли и си надвор од патерните кои ти ги поставуваат луѓето и општеството. Секоја овчичка сака да припаѓа некаде и кога ќе се соберат стадо на овчички они по пат на компромис ги поставуваат правилата на однесување и мислат дека секој треба да се раководи според нив.Мене никој ме нема прашано за тие правила и затоа не се сакам да си ја опседнувам главата со блеењето на овчичките.

Блеење=лош глас,fuck'em all.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Едноставно ми прај негативна енергија и избегавам да се замарам ама длабоко во себе се замарам и со самото тоа што овде пишувам... Едноставно ми смета што има такви лујге на планетава.. И да е сето тоа вистина за мене што се збори па што ? Немам право на грешки ? Немам право да се сменам и да живеам подобар живот ? Зошто некој наместо да ме оговара, не ме седни да зборува со мене најпријателски да ме советува дека тоа што го правам е грешно и ме води на погрешен пат туку ако напрам и најмала најситна грешка ке напрај од мравка слон и ко ке ме види ми прај лице и скришум се подбуцнува со истите како незе ? Ееее колку има такви луѓе.......
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ултимативно правило е без објаснувања и правдања! Побрзо ќе завршат ако нема реакции... Штом нема двонасочна комуникација ќе стивне галамата...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Togas imam seksualen problem.. Me boli stapot.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Го фаќам и го бијам лошиот глас.
Никој не смее да се бие со мене.
Никој.
:sneaky:
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Јас сум мајстор за глупости(да ги наречеме така), па често ме бие лош глас.
И ми е гајле, ама многу тоа. Умирам од тага. Дури помислувам да се удавам во тоалетот дома или да испијам солна киселина. :pos:
Ништо не се случува, се си тече нормално се додека некој идиот кој си нема врска со целата ситуација дојде за да ми каже по некој тежок збор. Тоа најмногу ме иритира. Тогаш можам без размислување да се степам, па ако сака нека е и билдер. Не ме иритира толку многу тоа што ме навредува, но тоа што си го пика носот каде што не му е местото е вади од такт.
Ако некогаш се вратам дома целата искршена бидејќи сум се степала со билдер, тоа ќе биде заради она што го пишував погоре.
А ако некој почне да измислува приказни за мене, само ќе ја искоментирам и оценам драмата од 1 од 10.
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Порано се вртеа муабети по градот дека сум била дигната, не можело да се зборува со мене, шмизла, сум ги понижувала другите, се филмам...:tapp:
И многу се нервирав за тоа. Кога ќе ми пренесеше некој што слушнал многу ми беше криво затоа што не сум ни приближно таква и многу се замарав, а баш сакам да се дружам и забавувам. Можеби изгледам само така..што знам:свиркам:
Ама веќе не. Не ни можам да се замарам. Јас сум таа, на кого не му одговара нека ме оговара и не можам да сменам нечие мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom