Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас имам поминато многу спортој. прво шо имам тренирано беше кошарка кога бев второ одделение 4-5 месеци. После почнав со фудбал. Тренирав скоро 2 години. После следеше кратко време кајакарство, па неколку месеци на стрелачко. Сега до пред некој месец тренирав ракомет и моментално ништо не тренирам. Сакам да продолжам пак со стрелачкото, ама некако мака ми е. хаха
 

Ghost !!!

嚎噰匕勞媲噢卹綞听뻗
Член од
9 септември 2007
Мислења
344
Поени од реакции
0
Фудбал Ракомет И Карате ....А Би Сакал Да Тренирам Ватерполо
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
sum treniral kajak, kosarka, karate i kik-boks, ama sakam da treniram za ninja! sea vo strumica se otvorila skola za ninji, barem taka mi kazaa...:toe:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Abe zavisi od trenerot ali poveke toa ninjutsuto e filmovi i nerealno vo denesno vreme, posebno ne za na ulicna borba, a dobro e posto se ucat mnogu razlicni disciplini i se obrnuva vnimanie na meditacija i duhoven razvoj
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
118
Поени од реакции
5
Znaci sega treniram kosarka i mnogu mi e top,a inaku imam trenirano karate,plivanje,atletika i rakomet.....
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Имам тренирано фудбал кошарка и гимнастика највеќе тренирав фудбал и сега сакам пак.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Abe zavisi od trenerot ali poveke toa ninjutsuto e filmovi i nerealno vo denesno vreme, posebno ne za na ulicna borba, a dobro e posto se ucat mnogu razlicni disciplini i se obrnuva vnimanie na meditacija i duhoven razvoj
да, од тренерот се зависи
а за улична борба, мојот тренер по кик бокс беше закон, имав и искуство од порано, ама тој го додаде тој final touch :)
ми одреди тренинг четири пати неделно, само јас, без други, и у теретана да одам најмалку 4 пати неделно
да видите слики од мене од пред година време нема да ме познаете

btw сега учам зафати од практикум, тие шо ги користат полицијата
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
На времето коа бев малецка тренирав гимнастика, и бев мн,добра, натпревари и такви ствари...

А сеа...Тренирам лежење...:pos2:Не, нема врска. Останал спортскиот дух во мене од некогаш. Сега возам ролерки на кеј, трчам, тенис во Александар Палас али тоа од време на време, за викенди како ќе ми текне. НЕ редовно.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Моментално ништо.А имам тренирано 6 год карате и 2 год кошарка.А неостварена желба ми остана да тренирам фудбал.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
Фудбал, ама ми откажаа колената и толку... а сега тренирам NFL08... на PC
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
kako mal trenirav fudbal ama pusto nema nisto od toa pa se prebaciv na jeet kune do i sea e bolje
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
не тренирам ништо ама сакам Фудбал
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
тренирам кошарка..интересен спорт ама најмногу сакам одбојка..ама нема кај да се тренира:-( охридов наш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom