Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
би сакал да тренирам рагби ама то е ксмет.:zver:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Тренирав одбојка 2-3 години... После во средно се разделивме, не најдовме време да продолжиме заради Х причини и така... Да имав повеќе време никогаш не би се откажал. За друг спорт немам желба
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Вака уште мал тренирав фудбал, желбата ми беше да станам голман тренирав околу 2 години, потоа не тренирав 2 години па се обратив на ракометот, таму тренирам веке 3 години и го сакам спортот што е добар треба многу концентрација и добро се снаогам на голманската позиција :) за тренинзите да не зборувам, многу се малку само 4 дена во неделата од Вторник до Петок тоа е премалку за мене и за сите.

Ракомет!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Имам тренирано фудбал, тренирам фудбал и ќе тренирам фудбал..:)
Еден период и атлетика тренирав ама ми се здосади а и нема услови..

После фудбалот планирам со ГолФ да почнам...:vozbud:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Имам тренирано ... кошарка, ракомет, пливање , кајакарство , едрење и за кур не ме бива .... сега ништо не тренирам а планирам в теретана да почнам
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Porano samo igrav fudbal so drustvoto, sea za toa mi pomina kejf, i mnogu mi se trenira Muay Thai, ali uslovite za toa se....so da ti kazam
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Porano samo igrav fudbal so drustvoto, sea za toa mi pomina kejf, i mnogu mi se trenira Muay Thai, ali uslovite za toa se....so da ti kazam
Абе кога сте почнале оти не си до тренирате, чим имате талент можеби од вас ке стане некој добар фудбалер, зошто се откажувате, бев порано и јас мрзлив но сега не се откажувам.
Мое мислење е да не се откажувате од спорт, ако се сака се се бива.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Моментално само фудбал играм,иначе тренирам и кошарка :toe:
 
М

Мрак

Гостин
Кошарка одсекогаш сакав,па затоа и тоа тренирав,потоа ме отпишаа моите поради одредени причини.Сакам да тренирам фудбал,ама ете...некои луѓе како моите имаат ограничени сваќања и чудни поделби кои ги прават и не тренирам:(Интересен факт е дека обожавам да играм кошарка и секој ден на физичко играме,ама несакам да гледам:)Не ми е интересно.Незнам зошто.А за фудбал и ракомет можам со денови да гледам,особено фудбал и никогаш нема да ми се здосади:)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Како мал тренирав Карате.. Некаде околу 3-4 години.. Па престанав и се префрлив на Фудбал.. Но се роди љубовта за Боди Билдинг.. Тој спорт го обожавам и уште го спортувам.. Па во меѓувреме почнав и Бодигард... Па еве и Фудбал играм 4-5 години.. А би сакал да тренирам Утимет Фајт!!:toe:
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Тренирам Kyokushinkai Karata скоро 5 месеци. Баш е топ. :smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Тренирам скоро 12 години пинг-понг.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
До пред некој период кошарка.Многу малце атлетика еден месец и жалам што беше само еден месец.А посакувам да сум тренирал фудбал.Моментално трчам од време на време и во теретана колку да бидам активен.И ондак то.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
до пред 1 година тренирав фудбал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom