Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Сум тренирала одбојка,баскет,тенис,гимнастика сум одела на пливање... и на ништо не се задржав повеке од 2-3 месеци :pipi:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Како мал и јас како сите деца тренирав фудбал, ама на време сфатив дека сум многу подобар гледач отколку играч па се откажав. Потоа почнав да тренирам кошарка и успешно тренирав 5 години пред да се откажам. Сега играм само по свадби и крштевки :pos::pos::pos:, а инаку рекреативно играм кошарка (а понекогаш кога ќе немам екипа за кошарка знам да изиграм и фудбал).
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
тренирав фудбал,но се откажав
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Никогаш ништо сериозно :)
И многу се каам за тоа. Имам добри предиспозиции и посебно висина на спортистка ама ете пуста мрза. А толку многу сакам спорт, ама очигледно судено ми е да сум навивачка, а не спортистка :icon_lol:
И дома моиве не ме терале да тренирам, иако сите ми се спортисти и мене ме носеле само по натпревари на никој не му текнало да ме запише на некој спорт :)
Сакав да тренирам кошарка, ама во тоа време беше катастрофална женската кошарка (не од што сеа е нешто подобро но барем ете го Јуниор има сега повеќе женски што тренираат). Ми текна одбојка да тренирам и ми договорија прв тренинг со прв тим на женскиот шампион во одбојка во Македонија и јас се извадив од памет ни знам да сервирам а како ќе тренирам со прв тим. И од страв не отидов на прв тренинг и така.
А да имаше женски фудбал пред 10тина години можеби ќе пробав да тренирам, јас и сега сакав ама касно е стара сум:)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Тренирав кошарка, тренирам одбојка, сакам да тренирам американски фудбал :)
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
661
Поени од реакции
331
a nesto borecka vesti na da fatite da vezbatea a?? :))
pomina vremeto na fudbalot i kosarkata sea UFC i MMA se najpopularni niz mladianva!!:))

pozz i posete go sajtot na jeet kune do i mozda toa ke posakate da trenirate!! :)
www.jkdmk.com:smir:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
pa jeet kune do e mesavina od poveke vestini = Mix Martial Arts
i ete ve nasocuvam kon ova da si proverite da vidite sto kako e mozda ke vi fati oko!:P

za mene e super i treniram 3 godini!:smir:
Во џит кун до има прљави техники( удари во јајца, очи...), користење на оружја(стапови, нож...) и не е спорт, а ММА е спорт и е многу различно од ЏКД.

Затоа не ги споредувај двете.
 
I

InF3cTeD

Гостин
тренирав 7 години ракомет ама се откажав поради лични проблеми...а сеа онака рекреативно фудбалче мавам
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
661
Поени од реакции
331
Во џит кун до има прљави техники( удари во јајца, очи...), користење на оружја(стапови, нож...) и не е спорт, а ММА е спорт и е многу различно од ЏКД.

Затоа не ги споредувај двете.
tocno no za vreme na treninzi se vezba i grapling i fulcontact borbi i klinc a i energetski drilovi....
ako gi otvrlis grizenjeto i ubodite po oci jajce i eskrimite imas UFC spremanje

a inace vo makedonija ne postoi UFC klubovi i site tie sto se kako urko i slicni se imitacija bez svetska licenca....

gleam deka si nesto upaten , pa sto treniras ti??
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
tocno no za vreme na treninzi se vezba i grapling i fulcontact borbi i klinc a i energetski drilovi....
ako gi otvrlis grizenjeto i ubodite po oci jajce i eskrimite imas UFC spremanje

a inace vo makedonija ne postoi UFC klubovi i site tie sto se kako urko i slicni se imitacija bez svetska licenca....

gleam deka si nesto upaten , pa sto treniras ti??
Епа ако ги отфрлиш сите тие работи тогаш ќе биде мма а не џит кун до.

Инаку УФЦ не постои, тоа се лажги за мали деца.
Во ММА(УФЦ) може да се натпреварува каратист, кик боксер, одбојкар... Да тренираш УФЦ е исто ко да тренираш Премиер лига а не фудбал :)
Кога искачаат борци има пишува што вештина им е основна(пр. борење) а на никој до сега не му пишувало мма.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
661
Поени од реакции
331
tocno deka ne postoi UFC vo makedonija

vsusnost UFC posti samo vo amerika i anglija kade sto edinstveno gi imaat
UFC sertifikatite(moze ima i nekoi isklucoci)

a ovde vo makedonija toa e za zabava i lazenje deca:P
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Сум тренирала одбојка едно пола година, пливање една ипол година и џудо 1 час хаха

сеа моментално идам на стандард и латино танци али незнам баш дали тоа се смета за спорт... важно е некаква физичка активност:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom